سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی ورشکسته شده‌اند...

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی ورشکسته شده‌اند

چکیده :به علت ضعف مدیریتی و ناموفق بودن بازگشت سرمایه در صندوق‌های تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی این صندوق‌ها ورشکسته شده...


رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: به علت ضعف مدیریتی و ناموفق بودن بازگشت سرمایه در صندوق‌های تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی این صندوق‌ها ورشکسته شده اند.

سلیمان جعفرزاده در گفت وگو با خانه ملت در پاسخ به این سوال که بیمه بازنشستگی شامل چه کسانی می شود گفت: کلیه روستاییان و بسیاری از افراد مثل رانندگان درون شهری و برون شهری، قالیبافان ، خبرنگاران و… مشمول بیمه بازنشستگی می شوند و دولت موظف به بیمه آنهاست، که دولت برای برخی از مشاغل 20 درصد حق بیمه و برای برخی مشاغل دیگر 17 در صد پرداخت می کند.

نماینده ماکو با اشاره به گزارش مرکز پژوهش های مجلس مبنی بر نامطلوب بودن وضعیت بیمه بازنشستگی درکشور و افزایش سالمندان گفت: صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی ورشکسته هستند و از عهده وظایفی که برای آنها مشخص شده است بر نمی آیند و این وضعیت تا 10 سال آینده نیز ادامه خواهد داشت مگر اینکه کمک های دولت افزایش یابد.

وی با بیان اینکه کشور ما کشور جوانی است و طول عمر در کشور بالا رفته است خاطر نشان ساخت: هر چقدر طول عمر افزایش یابد تامین اجتماعی باید بیشتر هزینه کند و مدت بیشتری بیمه بازنشستگی افراد را پرداخت کند واین هزینه ها صندوق را با ضرر مواجه می کند.

جعفرزاده تصریح کرد: دولت هر ساله مبلغ هزار میلیارد تا 2 هزار میلیارد تومان به صندوق های بازنشستگی کمک می کرد، سال گذشته برای صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی بیش از 2 هزار میلیارد تومان بابت فروش سهام در نظر گرفته شد اما در عین حال با مجموع سرمایه گذاری هایی که تامین اجتماعی داشته است به علت ضعف مدیریتی نتوانست به آن اهداف برسد.

وی یادآور شد: در تمام کشورهای دنیا بازنشستگان را یا دولت تامین می کند یا خودشان که اگر خودشان بخواهند تامین کنند باید سرمایه گذاری کنند و از بازگشت سرمایه بیمه شوند که این بازگشت سرمایه در ایران ناموفق بوده است و موجب شده تامین اجتماعی و صندوق های موجود در کشور همه صد درصد ورشکسته شوند.

طبق گزارش مرکز پژهش های مجلس برآوردهای آماری نشان می‌دهد كه طی دو دهه آینده، پدیده سالمندی در كشور ما یك مسئله جدی خواهد بود. افزایش انفجارگونه نرخ زاد و ولد در دهه 1360 و تغییراتی كه به تبع آن در ساختار جمعیت كشور ایجاد شده، توجه به پدیده سالمندی را به عنوان یك پدیده حتمی در آینده ضرورت می‌بخشد.

در این گزارش آمده است دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مسئول و مرتبط با سالمندان (از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت رفاه و تأمین اجتماعی وسازمان‌های تابعه آن) در حد وظایف جاری خود و اعتبارات تخصیص یافته ، اقداماتی را در زمینه حمایت از سالمندان انجام می‌دهند، اما این اقدامات كافی به نظر نمی‌رسد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی ورشکسته شده‌اند”

 1. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  وقتی فردی مثل آقای محصولی را که متصدی وزارت کشور بوده و آن افتضاح را به وجود آورد به عنوان وزیر رفاه تعیین کنند همین میشود. این مجلس خانه … بود و مسئول تمامی کوتاهیها است.

 2. ناشناس گفت:

  سردار میلیاردی فکر میکرد که اینجا پولهای یامفت بسیاری را جمع میکند. اما شما میگویی باید ثروت بادآورده اش را هم بگذارد و برود؟
  راستی، آیا این سردار از ثروت قبل انقلابش میلیاردی بوده؟ یا به واسطه آنچه شیخ‏الشیوخ شجونی اعتراف کرده‏اند با تصاحب و ….!؟

 3. ناشناس گفت:

  پدر من با قانون ده سال حق بیمه و 60 سال سن بیمه شده با اینکه قبل از این ده سال به دلیل ناراحتی یک چشمش که همان چشم سالمش بود (چون چشم دیگرش تنبلی داشت) از طرف دکتر های بیرون از تامین اجتماعی از کار افتاده شناخته شد اما دکتر های تامین اجتماعی قبول نکرند و او مجبور شد هزینه بیمه 10 سال را بپردازد بعد از این هم با انکه شرایط 60 سال سن و 10 سال پرداخت را داشت به او گفتن باید 15 سال پرداخت کنی تا بازنشسته شوی و حالا هم که به 15 سال نزدیک است به او گفتن احتمالا باید 20 سال پرداخت کنی ایا این پول حرام نیست چه حکومت اسلامی داریم به به چه چه