سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قیمت کاغذ در یک روز 36 درصد افزایش یافت...

قیمت کاغذ در یک روز 36 درصد افزایش یافت

چکیده :نایب‌رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از افزایش بهای انواع کاغذ و مقوا طی روز جاری خبر داد و نسبت به توقف فعالیت واحدهای چاپی در آستانه شب عید و همزمان با افزایش سفارشهای آنها هشدار داد. وی برای نمونه به افزایش قیمت هر کیلو کاغذ گلاسه از 1250 تومان دیروز به 1700 تومان امروز اشاره کرد که نشان از افزایشی 36 درصدی در یک روز...


نایب‌رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از افزایش بهای انواع کاغذ و مقوا طی روز جاری خبر داد و نسبت به توقف فعالیت واحدهای چاپی در آستانه شب عید و همزمان با افزایش سفارشهای آنها هشدار داد. وی برای نمونه به افزایش قیمت هر کیلو کاغذ گلاسه از 1250 تومان دیروز به 1700 تومان امروز اشاره کرد که نشان از افزایشی 36 درصدی در یک روز دارد!

میریونس جعفری در گفت‌و‌گو با مهر، با اشاره به صدور مجوز افزایش حمل و نقل به ترابری‌ها در شب گذشته، گفت: بعد از این اعلام، امروز (یکشنبه 12 دی) قیمت هر کیلو مقوای پشت‌طوسی به 1200 تومان رسید در حالی که تا یکی دو ماه پیش 750 تومان بود.

وی افزود: قیمت کاغذ تحریر ساخت کره جنوبی نیز که تا هفته گذشته بندی 31 هزار تومان بود، امروز به 34 هزار تومان در هر بند رسیده است.

نایب‌رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران اضافه کرد: هر بند کاغذ تحریر 80 گرمی هم که تا دیروز 43 هزار تومان بود، امروز 45 هزار تومان فروخته می‌شود.

جعفری گفت: بهای هر کیلو کاغذ گلاسه هم امروز به 1700 تومان رسیده است این در حالی است که اتحادیه چاپخانه‌داران تا دیروز این کاغذ را کیلویی 1250 تومان می‌فروخت.

وی با اشاره به افزایش سفارشات چاپخانه‌ها به ویژه برای چاپ تقویم، سررسید و کارت پستال با نزدیک شدن به شب عید، افزود: متاسفانه همه کاغذها اعم از ایرانی و خارجی حداقل 30 درصد افزایش قیمت داشته‌اند و کار چاپخانه‌ها را به شدت با بحران روبرو کرده‌اند.

نایب‌رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران با اشاره به نارضایتی کارگران چاپخانه‌ها از افزایش هزینه‌های رفت و آمد و در عین حال ثابت ماندن دستمزدهایشان، گفت: متاسفانه هیچ سهمیه‌ای برای سوخت چاپخانه‌ها اعم از بنزین، نفت و روغن اعلام نشده است. به عنوان مثال بنزینی که منِ چاپخانه‌دار برای سفارشهای چاپی استفاده می‌کنم، الان لیتری 700 تومان است.

جعفری در عین حال از رایزنی اتحادیه چاپخانه‌داران با وزارت بازرگانی و وعده اعضای مجمع امور صنفی این وزارتخانه برای تخصیص سهمیه سوخت مستقل به واحدهای چاپی در آستانه شب عید خبر داد و افزود: امیدوارم این سهمیه که مربوط به بنزین، نفت و دیگر مواد اولیه مورد نیاز چاپخانه‌هاست، هر چه زودتر تخصیص یابد، در غیر این صورت واحدهای چاپی در کار خود با مشکلات جدی روبرو خواهند شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “قیمت کاغذ در یک روز 36 درصد افزایش یافت”

  1. ناشناس گفت:

    زرشک