سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دبیرکل موتلفه: وقتی تفریغ بودجه 87 ارائه نشده، چگونه قرار است بودجه 90 تصویب شود؟...

دبیرکل موتلفه: وقتی تفریغ بودجه 87 ارائه نشده، چگونه قرار است بودجه 90 تصویب شود؟

چکیده :تفريغ بودجه سال 87 هنوز به مجلس تسليم نشده است و از تريبون علني مجلس قرائت نشده است. دولت اكنون در پي سامان دادن به بودجه سال 90 است. مجلس به زودي بودجه 90 را بررسي مي‌كند، سوال اين است بررسي بودجه سال 90 چگونه ممكن است در حالي كه مجلس نمي‌تواند بر سر ارقام و اعداد بودجه سه سال گذشته چه آمده...


دبيركل حزب موتلفه اسلامي با انتقاد از ارائه نشدن تفريغ بودجه سال 87 به مجلس، گفت: بررسي بودجه سال 90 چگونه ممكن است در حالي كه مجلس نمي‌تواند بر سر ارقام و ارقام بودجه سه سال گذشته چه آمده است؟

به گزارش ایلنا، محمدنبي حبيبي كه در پايان نشست دبيران حزب سخن مي‌گفت، از دولت خواست در مراحل بعدي اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها، با توجه به گزارش‌هاي دلسوزانه و نظرات كارشناسان و مقتضيات اجراي طرح، تدابير لازم را اعمال نمايد.

وي بودجه سال 90 را نیز در ارتباط با هدفمند يارانه‌ها مهم توصيف كرد و گفت: دولت و مجلس بايد در تدوين بودجه سال آينده همت مضاعف و كار مضاعف داشته باشند. اعداد و ارقام بايد شفاف و حقيقي باشد و از استخدام كلماتي چون “جمعي – خرجي” در احتساب منابع و مصارف به كلي پرهيز كرد.

حبیبی تصریح کرد: اكنون كه قيمت‌ها شفاف و واقعي شده است بودجه شركت‌هاي دولتي به ويژه شركت‌هايي كه در حوزه انرژي است بايد شفاف و روشن باشد.

وي ادامه داد: ما همه ساله در خصوص بودجه ديدگاه‌هايي را مطرح كرده‌ايم و فكر مي‌كنيم راهگشا است. امسال هم مي‌گوييم بودجه بايد با عنايت به اعداد و ارقام “تفريغ” سامان يابد. از نقض اصول 52 و 53 و 44 و 45 در بودجه‌بندي و بودجه‌ريزي پرهيز كرد.

حبيبي گفت: با هدفمندي يارانه‌ها فروش نفت در داخل شكل واقعي به خود گرفته است و با پرداخت وجه فروش نفت خام در داخل به قيمت فوب خليج فارس بخشي از منابع مربوط به انفال احياء مي‌شود. ما از دولت و مجلس مي‌خواهيم در بودجه سال آينده يك رديف درآمدي به نام انفال در نظر بگيرند و به اصل 45 قانون اساسي در بودجه‌بندي عمل شود.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به عدم ارائه تفريغ بودجه سال 87 به مجلس بيان كرد: تفريغ بودجه سال 87 هنوز به مجلس تسليم نشده است و از تريبون علني مجلس قرائت نشده است. دولت اكنون در پي سامان دادن به بودجه سال 90 است. مجلس به زودي بودجه 90 را بررسي مي‌كند، سوال اين است بررسي بودجه سال 90 چگونه ممكن است در حالي كه مجلس نمي‌تواند بر سر ارقام و اعداد بودجه سه سال گذشته چه آمده است.

حبيبي در پايان اظهار كرد: مجلس چگونه مي‌خواهد اطمينان حاصل كند وفق اصل 55 قانون اساسي، “هر وجهي در محل خود به مصرف رسيده‌” يا “هزينه‌ها از اعتبارات مصوب تجاوز كرده يا نه” بدون داشتن چنين تصويري، بررسي بودجه امكان‌پذير نيست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “دبیرکل موتلفه: وقتی تفریغ بودجه 87 ارائه نشده، چگونه قرار است بودجه 90 تصویب شود؟”

 1. جنبش سبز گفت:

  آقاي حبيبي : اول مباركتون باشه اين بچه اي كه زائيدين!!!!!!!!!!!!!!!!
  دوم : خيلي چيزاي مهمتر هستش كه داش محمود شما مجلس و قابل نميدونه كه چيزي راجع بهش بگه كسي هم نيست از گل نازكتر به ايشون بگه اصلا اين محمود شما سازمان مديريت و تعطيل كرده واسه همين چيزا كه كسي نباشه خدايي نكرده سوالي چيزي ازش بپرسه!!!!!!!!!!!!!!!!
  برادر عزيز موتلفه اي : اين بابا از روز اول تموم كاراش رو بي قانوني محض بوده يعني يه شهر ” هرت ” واقعي هر كي هر كاري دلش مي خواد بكنه ( البته از دوستان و ياران غار داش محمود ) منظورم همون روزاييه كه شما و دوستان تو اين مملكت تشريف نداشتين و الا كيه كه ندونه اگه شما برادران مومن بودين حتما اعتراض مي كردين و جلوي اين بي قانونيا رو مي گرفتين!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. ناشناس گفت:

  جبیبی: “مجلس چگونه می‌خواهد اطمینان حاصل کند..؟”

  جناب حبیبی، فتنه شدی؟ مبارکه؟! مجلس اطمینان حاصل کنه؟ مگه از رو نعش هواخواه‏های دولت رد شوید! دولت به این خوبی، دروغ می‏گه به این خوبی، فتنه می‏سازه به این ماهی، فشار می‏آره به این خوبی، به حرف هیچکی هم گوش نمی‏ده، ناناز و عزیزه! مبادا پشت سرشون دیگه چیزی بگی که جیز می‏شی! جلیز و ولیز می‏شی!!!

 3. ناشناس گفت:

  آسوده بخوابید که نبی بیدار است

 4. 349 گفت:

  همانجوری که قرار بود وقتی تورم زیر ده بود هدفمندی اجرا شود ولی تورم واقعی سی بود همانجوری که قرار بود سر سفره نفت باشه ولی داغ و درفش بود همانطوری که قرار بود مجرم دستگیر شود ولی شاکی دستگیر شد همانطوری که قرار بود مملکت مذهبی باشه ولی مراجع در فشارند و منحرفین سوگلی رییس دولت همانطوری که قرار بود اسراییل نابود بشه ولی از پس امارات زپرتی هم بر نیامدند همانطور که قرار بود انرژی باصرفه هسته ای را برای منفعت ما راه بیاندازند فعلا که فقط باج سبیل دادند و قیمت آن هم احتمالا مثل قیمت این برق قیمت خون باباشونه