سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده گرمسار: پروژه‌هایی از دور اول و دوم سفرهای استانی داریم که هنوز شروع هم نش...

نماینده گرمسار: پروژه‌هایی از دور اول و دوم سفرهای استانی داریم که هنوز شروع هم نشده‌اند

چکیده :پروژه‌هایی از دور اول و دوم سفرهای استانی هیأت دولت به استان سمنان و در شهرستان گرمسار داشته‌ایم كه هنوز شروع نشده‌اند كه حتی اگر همین امروز هم بودجه آنها را پرداخت كنند اتفاق خاصی روی نخواهد داد و امسال به هیچ نتیجه‌ای نخواهند...


عبدالرضا ترابی، نماینده گرمسار، در ارزیابی سفرهای استانی دولت معتقد است که این سفرها، مصوبات پرثمری داشته که اجرا نمی‌شود! و یا ساخت و تکمیل آنها بیش از حد تصور زمان می‌برد.

این نماینده در گفت و گویی با نشریه کویر که در خانه ملت منعکس شده، درباره درصد اجرایی شدن و به بهره‌برداری رسیدن مصوبات استانی دولت، گفته است: پروژه‌هایی از دور اول و دوم سفرهای استانی هیأت دولت به استان سمنان و در شهرستان گرمسار داشته‌ایم كه هنوز شروع نشده‌اند كه حتی اگر همین امروز هم بودجه آنها را پرداخت كنند اتفاق خاصی روی نخواهد داد و امسال به هیچ نتیجه‌ای نخواهند رسید.

وی می‌افزاید: به عنوان مثال از سفر اول هیأت دولت به استان پروژه‌های راه‌آهن و جاده بادرود به كاشان را داریم كه هنوز تكمیل نشده‌اند. همچنین پروژه احداث دانشكده پیراپزشكی با وجود اختصاص ساختمان هنوز انجام نشده است، البته قول گرفته‌ایم كه حداكثر تا بهمن ماه امسال پذیرش دانشجوی آن آغاز شود. غیر از این موارد پالایشگاه نفت گرمسار هم هنوز اجرایی نشده است.

این نماینده همچنین می‌گوید: نیروگاه 500 مگاواتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را هم داریم كه هنوز اجرایی نشده در صورتی كه همین پروژه با بودجه دولتی در شهرهای دیگر استان مانند شاهرود و سمنان به انجام رسیده است. البته طرح آنها نیز مشابه پروژه گرمسار بوده است اما آنها این پروژه را از بخش خصوصی به دولتی انتقال دادند كه در حال حاضر این پروژه در شهرستان‌های یاد شده در حال اجراست. در گرمسار هم دولت می‌تواند این كار را انجام دهد و برای سفر سوم هم ما پیشنهاد جدی این موضوع را داریم كه این نیروگاه توسط دولت انجام شود.

نماینده گرمسار همچنین ادامه می‌دهد: البته برخی از پروژه‌ها هم آغاز شده‌اند اما از آن رو كه اعتبارات آنها پرداخت نشده از برنامه زمانبندی عقب هستند. البته ما هم تقریباً هر روز با سازمان مدیریت در تماس هستیم تا بتوانیم بودجه‌ها را بگیریم. برخی از این موارد نیز پروژه‌هایی هستند كه از دوره هفتم مجلس در دست پیگیری داریم كه نه تنها برای شهرستان بلكه در سطح ملی می‌توانند مفید باشند.

این نماینده تصریح می‌کند: البته برخی از پروژه‌های مصوب را هم از سفر دوم هیأت‌دولت به استان داشتیم كه باید اجرایی می‌شدند اما با وجود گذشت بیش از 10 ماه از سال هنوز بودجه آنها پرداخت نشده و به همین دلیل اجرایی نشده‌اند. برخی از پروژه‌های جاده‌ای مانند جاده قصر بهرام‌گور از گرمسار به سیمین دشت و فیروزكوه یا پروژه مترو روباز تهران به گرمسار كه جزو مصوبات دور اول سفر هیأت دولت است هنوز اجرایی نشده‌اند. به عنوان مثال اعتبار مصوب برای پروژه مترو روباز تهران به گرمسار 100 میلیارد تومان بوده است كه در سالجاری حدود 8 میلیارد آن پرداخت شده است. همین موضوع اجرا و بهره‌برداری از این پروژه را برای سال‌های متمادی عقب خواهد انداخت. اینها پروژه‌های خاصی هستند كه نیاز به اعتبارات خاص هم دارند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.