سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض زندانیان بند 350 اوین به رفتارهای توهین آمیز ماموران / جلوگیری از بزرگداشت رو...

اعتراض زندانیان بند 350 اوین به رفتارهای توهین آمیز ماموران / جلوگیری از بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر

چکیده :زندانیان بند 350 اوین، از برخورد نامناسب بزرگ نیا رییس این بند و دیگر مسئولان این بند با زندانیان خبر می دهند. آنها از دادستان تهران خواسته اند که به این برخوردهای نامناسب مسئولان بند 350 پایان...


زندانیان بند 350 اوین، از برخورد نامناسب بزرگ نیا رییس این بند و دیگر مسئولان این بند با زندانیان خبر می دهند. آنها تاکید می کنند که این افراد بارها زندانیان را با عناوین توهین آمیزی همچون “وطن فروش و خائن” مورد خطاب قرار می دهند.

به گزارش کلمه، افسر نگهبان بند 350 و جانشین افسر نگهبان به نام “ابراهیم درودیان” و مصطفی بزرگ نیا، رییس بند، همواره برخوردهای نامناسبی با زندانیان این بند داشته و حتی با واژه های بسیار بدتر از وطن فروش، زندانیان سیاسی این بند را مورد خطاب قرار می دهند؛ موضوعی که بارها موجب اعتراض زندایان سیاسی این بند شده است.

زندانیان این بند به خصوص وقتی قصد دارند به هر دلیل به بهداری زندان مراجعه کنند، توسط این افراد مورد توهین و تحقیر قرار می گیرند و تا مدتها به بهانه های مختلف با برخوردهای از این دست، از مراجعع به پزشک بازمی مانند. عرشی یکی از زندانیان اعتصاب کننده اوین، بعد از همین گونه برخوردهای نامناسب و ممانعت این افراد از انتقالش به بهداری زندان و در نهایت ضرب و شتم توسط آنان و انتقال به سلول انفرادی بود که برای چندین روز دست به اعتصاب غذا زد. این رفتار در مورد سایر زندانیان این بند نیز دیده شده است.

زندانیان بند 350 از دادستان تهران خواسته اند که به این برخوردهای نامناسب مسئولان بند 350 پایان دهد و اجازه ندهد که زندانبانان این بند نیز در مقام قاضی و بازجو با آنها رفتار کنند. آنها تاکید کرده اند که آنها زندانیان سیاسی هستند که حکمشان را دریافت کرده و تنها در حال گذراندن احکامشان هستند و دیگر کسی حق توبیخ و یا تحقیر آنان را ندارد.

همچنین زندانیان این بند به مناسبت روز جهانی حقوق بشر روز 10 دسامبر (19 آذر ماه) مراسم کوچکی را در یکی از سلول های بند 350 برگزار کردند و ضمن خواندن شعر و سرود، خواستار لغو احکام ناعادلانه زندانیان سیاسی و به خصوص احکام اعدام شدند که این مراسم با دخالت مسئولان زندان، نیمه تمام رها شد. مسئولان بند 350 از هر گونه گردهمایی زندانیان جلوگیری می کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “اعتراض زندانیان بند 350 اوین به رفتارهای توهین آمیز ماموران / جلوگیری از بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر”

  1. کاوه بهار گفت:

    درودیان و بزرگ نیا ایا اول انقلاب مزدوران بیچاره ی ساواک شاه را ندیدید؟ که به چه روزی افتاده بودند.مردم همیشه پیروزند