سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت ۱۴ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی...

آخرین اخبار از وضعیت ۱۴ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی

چکیده :فرنگیس مظلوم، فعال مدنی و مادر زندانی سیاسی، سهیل عربی طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم ۱۸ ماه حبس به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار...


یوسف سلحشور و امیر ستاری رئوف، به شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری ۲ تبریز احضار شدند.

سه شهروند مسیحی به نامهای ژوزف شهبازیان، سمیه (سونیا) صادق و مینا خواجوی قمی در بازپرسی دادسرای اوین تفهیم اتهام شدند.
این سه نفر بر اساس گزارش‌های سازمان اطلاعات سپاه به “تبلیغ علیه نظام و دایر کردن کلیسای خانگی صهیونیستی، عضویت در گروه‌های مخالف نظام با هدف برهم زدن امنیت ملی و اداره کردن شبکه صهیونیستی تبشیری” متهم شدند.

فرنگیس مظلوم، فعال مدنی و مادر زندانی سیاسی، سهیل عربی طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم ۱۸ ماه حبس به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد.

سهیل عربی، زندانی عقیدتی و بهنام موسیوند، فعال مدنی توسط ماموران زندان رجایی شهر کرج مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به قرنطنیه این زندان منتقل شدند. این شهروندان در اعتراض به این اقدام مسئولان دست به اعتصاب غذا زدند. گفته می‌شود که این رفتار با دستور الله کرم عزیزی، رئیس زندان رجایی شهر کرج و به بهانه اعتراض به بازرسی بدنی صورت گرفته است.

سعید رضایی و احسان رضایی، دو برادر ساکن رشت، ساعاتی پس از بازداشت، از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر آزاد شدند. بازداشت این شهروندان توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی آنها و همراه با تفتیش منزل و ضبط تعدادی از وسایل شخصی‌شان صورت گرفته بود.
همزمان با بازداشت این افراد، نیروهای امنیتی جهت بازداشت مرضیه دورود مادر این شهروندان، به منزل شخصی وی واقع در شهرستان رودسر رفته که با مقاومت او و همسرش، موفق به دستگیری این شهروند نشده‌اند و نهایتا مامورین به خانم دورود اعلام کرده‌اند که در ساعات آینده با حکم قضایی مجدداً برای دستگیری او اقدام خواهند کرد.

حکم محکومیت رضا اسلامی، شهروند دو تابعیتی ایرانی-کانادایی و عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۵ سال حبس تقلیل یافت. آقای اسلامی در دادگاه بدوی به ۷ سال حبس و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شده بود.

محمدطاهر حسین‌پور شهروند بازداشتی اهل نقده توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱۵ ماه حبس محکوم شد. این حکم طی روزهای گذشته در زندان نقده به این شهروند ابلاغ شده است. آقای حسین پور مردادماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در نقده بازداشت شده بود.

شریف امینی شهروند اهل شهرستان بانه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.