سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بالا گرفتن اعتراضات و اعتصابات کارگری در کرمان، خرمشهر، شوش و خرم‌آباد...

بالا گرفتن اعتراضات و اعتصابات کارگری در کرمان، خرمشهر، شوش و خرم‌آباد

چکیده :همزمان در استان خوزستان، کارگران شرکت هفت‌تپه در ششمین روز پیاپی از اعتصاب خود در‌ بازار شوش راهپیمایی کرده و مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کرده‌اند. کارگران شهرداری خرمشهر نیز در اعتراض به عدم‌ پرداخت ۶ ماه حقوق و ۱۰ ماه حق بیمه مقابل فرمانداری این شهر تحصن...


کلمه- کارگران معادن خصوصی کرمان در اعتراض به پایین بودن دستمزد و تبعیض در پرداخت مطالبات حقوقی، مبادی ورودی معادن را بسته و اعتصاب کرده‌اند. کارگران معترض دارای قراردادهای موقت یک‌ماهه تا سه‌ماهه (۸۹ روزه) هستند و بین پنج تا ۱۵ سال سابقه کار دارند.

به گزارش روزنامه اعتماد، کارگران معترض که در بخش‌های استخراج و تولید این معادن کار می‌کنند در روزهای نخست اعتراض‌شان در «سه‌راهی دشتخاک» زرند نزدیک به ورودی معادن خود تجمع کردند و در پی بی‌توجهی مسئولان به مطالبات‌شان، از دیروز (شنبه) مبادی ورودی معادن نیمه‌دولتی را مسدود کرده‌اند تا شاید با همراهی کارگران این معادن، صدایشان شنیده شود.

همزمان در استان خوزستان، کارگران شرکت هفت‌تپه در ششمین روز پیاپی از اعتصاب خود در‌ بازار شوش راهپیمایی کرده و مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کرده‌اند. کارگران شهرداری خرمشهر نیز در اعتراض به عدم‌ پرداخت ۶ ماه حقوق و ۱۰ ماه حق بیمه مقابل فرمانداری این شهر تحصن کرده‌اند.

در مرکز استان لرستان، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی خرم‌آباد مقابل اداره تامین اجتماعی این شهرستان تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند. گزارش‌ها، تصاویر پلاکاردها و مصاحبه‌های رسانه‌ها با معترضان نشان می‌دهد وجه مشترک اعتراضات کارگران در نقاط مختلف ایران عدم پرداخت حقوق، تبعیض و تحقیر است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.