سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت ۸ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی...

آخرین اخبار از وضعیت ۸ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی

چکیده :عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی، علیرغم شرایط نامساعد جسمانی در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد در بازداشت بسر می‌برد. آقای واحدیان در تاریخ ۱۰ شهریورماه در رضوانشهر بازداشت شده بود. همزمان منزل دختر او در مشهد توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و برخی از وسایل شخصی وی از جمله مدارک و لوازم الکترونیک ضبط...


ارسلان یزدانی، شهروند بهائی روز جمعه ۹ مهرماه با گذشت یک ماه از زمان دستگیری کماکان در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی زندان اوین نگهداری می‌شود.همچنین منزل والدین این شهروند بهائی روز پنج‌شنبه ۸ مهرماه توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و شماری از وسایل شخصی آنها از جمله لپ تاپ، تلفن همراه، وسایل الکترونیکی، عکس و مدارک آنها ضبط و برده شده است.

سهیلا حجاب، زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین، علیرغم حال نامساعد جسمانی کماکان در اعتصاب غذا بسر می‌برد. خانم حجاب طی روزهای گذشته براثر کاهش شدید فشار دچار بیهوشی شده و گفته می‌شود که از روز گذشته معده او حتی توان پذیرش آب را ندارد. این امر در کنار مشکلات کلیوی وی موجب افزایش نگرانی خانواده خانم حجاب شده است. این زندانی سیاسی از تاریخ ۲۸ شهریورماه در اعتراض به افزایش فشارهای امنیتی بر زندانیان سیاسی و اعمال نفوذ بازجو و ضابطین قضایی در پرونده زندانیان سیاسی در دادگاه، دست به اعتصاب غذا زده است.

زانیار مرادی شهروند بازداشتی اهل شهرستان دیواندره، با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شد.

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی، علیرغم شرایط نامساعد جسمانی در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد در بازداشت بسر می‌برد. آقای واحدیان در تاریخ ۱۰ شهریورماه در رضوانشهر بازداشت شده بود. همزمان منزل دختر او در مشهد توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و برخی از وسایل شخصی وی از جمله مدارک و لوازم الکترونیک ضبط شد.

شیرزاد مامندی شهروند بازداشتی اهل اشنویه، روز سه شنبه ۶ مهرماه، با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه آزاد شد.

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی تبعیدی در زندان شیبان اهواز در چهلمین روز اعتصاب غذا با وضعیت نامساعد جسمانی و افت قند خون مواجه شده است. آقای پیرزاده از روز دوشنبه ۱ شهریورماه در اعتراض به عدم موافقت با درخواست آزادی مشروط، رعایت نشدن اصل تفکیک جرائم و رفتار خشن ماموران نیروی انتظامی با خانواده وی به هنگام تحویل حکم تخلیه منزل، اعتصاب غذا کرده است.

سردار رامین، شهروند اهل شهرستان نقده علیرغم گذشت یک ماه از زمان دستگیری کماکان در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه در بازداشت به سر میبرد.

آرمان اسدی فعال مدنی، توسط نیروهای امنیتی در دیواندره در محل کار خود بازداشت شد.این فعال مدنی کُرد روز گذشته در یک تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌اش از نگهداری خود در بازداشتگاه امنیتی شهرام‌فر سنندج خبر داده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.