سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکومتی که ایرانیان را هر روز فقیرتر می‌کند؛ کاهش ۵۰درصدی مصرف گوشت؛ زندگی با حقوق ...

حکومتی که ایرانیان را هر روز فقیرتر می‌کند؛ کاهش ۵۰درصدی مصرف گوشت؛ زندگی با حقوق زیر خط فقر و یارانه

چکیده :همزمان مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار اعلام کرده که بیشترین سهم منابع درآمدی خانوارهای شهری و روستایی در سال گذشته از محل یارانه‌ها و حقوق بازنشستگی تامین شده...


کلمه- اگر دو خبر کاهش ۵۰درصدی مصرف گوشت و وابستگی حیات خانواده‌های ایرانی به یارانه و حقوق بازنشستگیِ زیر خط فقر را کنار هم بگذاریم می‌توانیم تصویری از حجم فقر در حکومتی داشته باشیم که سیاست‌هایش ایرانیان را هر روز فقیرتر می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور می‌گوید مصرف سرانه گوشت در کشور ۵۰ درصد کاهش یافته و از ۱۲ کیلوگرم در سال به ۶ کیلوگرم رسیده است.

همزمان مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار اعلام کرده که بیشترین سهم منابع درآمدی خانوارهای شهری و روستایی در سال گذشته از محل یارانه‌ها و حقوق بازنشستگی تامین شده است.

به گزارش این مرکز، در سال ۱۳۹۹ بیشترین سهم منابع درآمدی یک خانوار شهری معادل ۵۲.۹ درصد و خانوار روستایی معادل ۳۷.۵ درصد مربوط به «سایر درآمدهای یک خانوار» بوده که منظور از سایر شامل یارانه، حقوق بازنشستگی، اجاره بهای مسکن شخصی و دیگر درآمدهای متفرقه است.

بنا بر گزارش و بررسی سازمان تأمین اجتماعی، متوسط خط فقر در سال ۱۴۰۰ حدود ۷ میلیون تومان در ماه است و این رقم در شهرهای بزرگ، برای یک خانواده چهار نفره به حدود ۱۰ میلیون تومان می‌رسد.

با این رقم، اکثریت کارمندان و بازنشستگان زیر خط فقر قرار می‌گیرند و وقتی زندگی‌شان به همین حقوق زیر خط فقر یا یارانه اندک دولتی وابسته باشد خبر کاهش ۵۰درصدی مصرف گوشت، تنها نوک کوه یخ است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.