سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران: بازداشت “عزیز قاسم‌زاده” غیران...

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران: بازداشت “عزیز قاسم‌زاده” غیرانسانی بود؛ او را پابرهنه جلوی چشم خانواده‌اش از خانه بردند

چکیده :شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن «بازداشت غیرانسانی» این فعال صنفی تاکید کرده است که «احضار، بازداشت و اخراج فعالان صنفی چاره کار نیست. صدای عزیز قاسم‌زاده‌ها انعکاس صدای مطالبات بر حق فرهنگیان ایران است....


کلمه- در پی بازداشت عزیز قاسم‌زاده، سخنگوی کانون صنفی فرهنگیان استان گیلان و انتقالش به مکانی نامعلوم، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه‌ای بازداشت او را «غیر انسانی» خوانده و خواستار آزادی فوری او شده است.

این بیانیه می‌گوید تنها یک روز بعد از تجمع اعتراضی بزرگ فرهنگیان که در بیش از چهل شهر در سراسر کشور انجام گرفت این معلم معترض، به دست نیروهای لباس شخصی در منزل پدری‌اش بدون ارائه هیچگونه مجوز قانونی و حکم بازداشت، دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد.

در ادامه بیانیه آمده است: «در ویدئوی به جا مانده از نحوه دستگیری، بی‌توجهی به حقوق شهروندی و برخوردهای نادرست و به دور از اخلاق ماموران امنیتی و لباس شخصی‌ها در حضور خانواده با این فعال صنفی مشخص است نیروهای امنیتی با حضور پرتعداد و ایجاد رعب بر چشمان سخنگوی کانون گیلان چشم‌بند زده‌ و بدون هیچ توضیحی به مادر و خواهر نگرانش، ایشان را پابرهنه به مکان نامعلومی منتقل نموده‌اند».

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن «بازداشت غیرانسانی» این فعال صنفی تاکید کرده است که «احضار، بازداشت و اخراج فعالان صنفی چاره کار نیست. صدای عزیز قاسم‌زاده‌ها انعکاس صدای مطالبات بر حق فرهنگیان ایران است. مقام‌های قضایی و امنیتی گمان می‌کنند که با دستگیری و زندانی کردن می‌توان مانع مطالبه‌گری شد اما همانگونه که بارها تاکید کرده‌ایم حاکمیت باید پاسخگوی مطالبات قانونی و صنفی معلمان باشد و تن به خواسته‌های تشکل‌های صنفی بدهد».

این شورا خواستار آزادی فوری و بدون قید شرط عزیز قاسم‌زاده و تمام معلمان زندانی است و از حکومت خواسته تا به پرونده‌سازی علیه فعالان صنفی خاتمه دهد.

در پایان این بیانیه آمده است: «بازداشت و زندان ما را متوقف نخواهد کرد و تا تحقق مطالبات و رسیدن معلمان به زندگی شرافتمندانه و دستیابی دانش‌آموزان به آموزشی رایگان ، عادلانه و با کیفیت در مسیر مطالبه‌گری استوار و محکم ایستاده‌ایم؛ از همین رو از فرهنگیان عزیز درخواست می‌کنیم در کانون‌های صنفی معلمان و انجمن‌های صنفی فرهنگیان متشکل شوند و در برنامه‌ها و فراخوان‌های شورای هماهنگی مشارکت نمایند. پیروزی و موفقیت ما در همبستگی جمعی ماست».Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.