سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مردم به فراخوان ما لبیک گفتند و روز به روز جبهه مقاومت گسترده‌تر می‌شود...

مردم به فراخوان ما لبیک گفتند و روز به روز جبهه مقاومت گسترده‌تر می‌شود

چکیده :فرمانده جبهه مقاومت افغانستان به «جامعه جهانی و همه طرف‌ها» هم پیام داده است که که «اگر در برابر طالبان سکوت اختیار شود، افغانستان بار دیگر به کانون تروریسم بین‌المللی تبدیل می‌شود؛ زیرا در حال حاضر، گروه‌های تروریستی بسیاری از کشورهای همسایه وارد افغانستان شده و در صدد راه اندازی فعالیت‌های تروریستی...


فرمانده جبهه مقاومت افغانستان در تازه‌ترین مصاحبه‌اش گفته است: خوش‌بختانه به دنبال آگاهی مردم عزیز ما از این‌که طالبان هیچ تغییری نکرده و نخواهند کرد مردم به فراخوان ما لبیک گفتند و روز به روز جبهه مقاومت گسترده‌تر می‌شود.

احمد مسعود به طالبان پیام داده که ملت افغانستان هرگز از دستاوردها و آزادی‌هایی که برای به دست آوردن آن‌ها قربانی بسیاری داده است، صرف نظر نمی‌کند و به هیچ صورتی حاضر نیست که نظام طالبانی را بپذیرد.

فرمانده جبهه مقاومت افغانستان  به «جامعه جهانی و همه طرف‌ها» هم پیام داده است که که «اگر در برابر طالبان سکوت اختیار شود، افغانستان بار دیگر به کانون تروریسم بین‌المللی تبدیل می‌شود؛ زیرا در حال حاضر، گروه‌های تروریستی بسیاری از کشورهای همسایه وارد افغانستان شده و در صدد راه اندازی فعالیت‌های تروریستی هستند».

به گزارش ایندیپندنت فارسی، احمد مسعود دیروز در مصاحبه با بلومبرگ عربی گفته است: «هرگز حکومتی را که به زور اسلحه سر کار آمده باشد به رسمیت نمی شناسیم.» او افزود: «حکومت فعلی افغانستان [طالبان] به جای مبارزه با تروریسم، از همه گروه‌های تروریستی که وارد افغانستان شوند حمایت خواهد کرد.»

به گفته آقای مسعود، «طرحی که ما در حال حاضر در دست داریم برای جلوگیری از تهاجم تاسف انگیزی است که منجر به از بین رفتن همه برنامه‌ها و راهکارهای صلح شده و باعث سقوط دولت افغانستان شد. ما هرگز دولتی که خارج از فرایند قانون و با زور سلاح قدرت را در دست گرفته باشد به رسمیت نمی‌شناسیم و از تمام کشورهایی که برای به رسمیت شناختن دولت طالبان هیچ آمادگی ندارند، قدردانی می‌کنم.»

فرزند احمدشاه مسعود گفت جبهه مقاومت خواستار حکومتی در کابل است که قادر به تامین صلح در افغانستان باشد. «البته حکومتی که چنین ویژگی را داشته باشد، باید مورد پذیرش همه اقشار و گروه‌های مختلف ملت افغانستان باشد، حکومت همه‌شمول باشد و به تمام قوانین و ارزش‌های اسلامی، داخلی و بین‌المللی احترام قائل باشد. اما حکومت کنونی هیچ یک از شروط یاد شده را ندارد. ملت از این حکومت راضی نسیت، زنان و اقلیت‌های مذهبی و قومی از آن راضی نیستند و حتی جامعه جهانی نیز نسبت به حکومت فعلی ابراز رضایت نمی‌کند، زیرا این حکومت کنونی یک حکومت تروریستی است و شماری از اعضای این حکومت در لیست سیاه تروریسم قرار دارند. علاوه براین‌که اعضای این حکومت از یک مولفه مشخص هستند، بنابراین، همه شمول نبوده و مورد پذیرش مردم افغانستان نیست.»

او در باره آینده‌ای که برای افغانستان متصور است گفت: «در گام اول ما خواستار بازگشت آزادی مردم افغانستان هستیم. شاید رسیدن به این هدف طولانی باشد اما سرانجام ملت افغانستان به آرمان خود می‌رسند. البته ادامه روند مقاومت به حمایت مردم و همسویی بین‌الملی بستگی دارد و ما تا به حال تسلیم نشدیم و به مقاومت خود ادامه می‌دهیم. خوش‌بختانه به دنبال آگاهی مردم عزیز ما از این‌که طالبان هیچ تغییری نکرده و نخواهند کرد، مردم به فراخوان ما لبیک گفته و روز به روز جبهه مقاومت گسترده تر می‌شود. ملت افغانستان عملا مشاهده کردند که تمام دستاوردهای ۲۰ سال گذشته در عرصه‌های مختلفی آموزشی، آزادی، حقوق بشر، آزادی‌های زنان پایمال شده است، بنابراین ملت آماده مقاومت هستند و ما برای به دست آوردن آزادی، عدالت و برابری به مقاومت ادامه خواهیم داد.»

او افزود: «پیام من به جامعه جهانی، طالبان و همه طرف‌ها این است که اگر در برابر طالبان سکوت اختیار شود، افغانستان بار دیگر به کانون تروریسم بین‌المللی تبدیل می‌شود. در حال حاضر، گروه‌های تروریستی بسیاری از کشورهای همسایه وارد افغانستان شده و در صدد راه اندازی فعالیت‌های تروریستی هستند.»

به گفته فرمانده مقاومت افغانستان، طالبان به جای مبارزه با تروریسم، از همه گروه‌های تروریستی که وارد افغانستان شوند حمایت خواهد کرد و جهان بار دیگر با خطر تروریسم روبه‌رو خواهد شد.

او خطاب به مردم افغانستان گفت: «اگر سکوت اختیار کنید، این حکومت که تروریسم و افراط‌گرایی را ترویج می‌دهد تمام حقوق و آزادی‌های شمار سلب خواهد کرد.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.