سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بی‌پناهی کارگران در ایران؛ افزایش ۱۰۰درصدیِ تعداد کارگر حادثه‌دیده در یک‌سال!...

بی‌پناهی کارگران در ایران؛ افزایش ۱۰۰درصدیِ تعداد کارگر حادثه‌دیده در یک‌سال!

چکیده :ابوالفضل اشرف منصوری، رئیس کانون سراسری انجمن‌های حفاظت کار، درباره نظارت بر این وضعیت گفت: دولت می‌خواهد به شیوه سنتی بازرسان را اعزام کند در حالی که بازرسان خود به عنوان بازوی دولت، نقش اصلی را بازی می‌کنند و تجارب گذشته نشان داده افزایش بازرس به معنای ایجاد سد در برابر جریان سیال و پیش‌رونده‌ی حوادث...


کلمه- تعداد کارگران آسیب دیده با سرعت در حال افزایش است و تنها در عرض یک سال، تعداد حادثه دیدگان بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

خبرگزاری ایلنا در گزارشی نسبت به عادی شدن حوادث کار و آسیب دیدن کارگران هشدار داده و آورده است: تعداد حادثه دیدگان از ۲۱۵۶۲ مورد در سال ۹۸ بیش از ۲ برابر شده و به ۴۴۴۹۱ مورد رسیده است. بنابر این گزارش، تا سال ۹۴ تنها ۱۸۷۸۶ حادثه در کارگاه‌های مشمول بازرسی کار گزارش شده که در نتیجه این رقم، در مدت ۵ سال، ۲.۳ برابر شده است.

ابوالفضل اشرف منصوری، رئیس کانون سراسری انجمن‌های حفاظت کار، درباره نظارت بر این وضعیت گفت: دولت می‌خواهد به شیوه سنتی بازرسان را اعزام کند در حالی که بازرسان خود به عنوان بازوی دولت، نقش اصلی را بازی می‌کنند و تجارب گذشته نشان داده افزایش بازرس به معنای ایجاد سد در برابر جریان سیال و پیش‌رونده‌ی حوادث نیست.

او با تاکید بر ضرورت «ورود انجمن‌های صنفی مستقل از حاکمیت به لایه‌ی اول نظارت‌ها» افزود: نه نظام جامع نظارتی و خود مراقبتی موثری از درون کارگاه‌‌ها شکل گرفته و نه اینکه بازرسان می‌توانند در بیش از ۱ میلیون کارگاه‌ رسمی کشور حاضر شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.