سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت ۱۸ فعال و زندانی سیاسی ، مدنی و صنفی...

آخرین اخبار از وضعیت ۱۸ فعال و زندانی سیاسی ، مدنی و صنفی

چکیده :ارسلان یزدانی، شهروند ‎بهائی شنبه ۲۷ شهریور با گذشت ۱۷ روز از زمان دستگیری کماکان در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی ‎زندان اوین نگهداری می‌شود. آقای یزدانی در تاریخ ۱۰ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده...


نگار مسعودی، عکاس و مستندساز طی ابلاغیه ای جهت اخذ آخرین دفاعیات به شعبه ۲ دادسرای اوین احضار شد.
این عکاس ۸ آبان‌ ۹۹ بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۲۰ دی‌ با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

‏منزل ‎پوران ناظمی، فعال مدنی، امروز شنبه ۲۷ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران مورد تفتیش قرار گرفت. ماموران ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی وی از جمله کامپیوتر و اسناد و مدارک او را ضبط کرده و با خود بردند.

صبح روز ۲۴ شهریورماه،ماموران امنیتی وابسته به قرارگاه ثارالله سپاه انقلاب اسلامی به خانه «سارا صحرانورد فرد» فعال ‎حقوق زنان وارد شدند. آنها ضمن تفتیش و فیلم برداری از خانه این فعال حقوق زنان،تلفن همراه او و خواهرش،لپ تاپ ‏شخصی و چندین جلد کتاب در حوزه مسائل زنان را توقیف کردند.
در همین روز خانه برخی دیگر از فعالان حقوق زنان از جمله «مریم رحمانی» نیز توسط مأموران امنیتی تفتیش شده است.
مأموران امنیتی هیچ دلیلی برای انجام این تفتیش عنوان نکرده اند.

شامگاه جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰، طارق عزیزی شهروند اهل نیکشهر توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

روز شنبه ۲۷ شهریورماه، سیاوش حیاتی، توسط اداره اطلاعات شهر کرند غرب واقع در استان کرمانشاه و محسن رضوی شهروند ساکن بوکان، توسط یکی از نهادهای امنیتی این شهر احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند. آقای حیاتی ساعاتی پس اتمام بازجویی آزاد شده است. یک منبع مطلع گفته است : احضار و بازجویی این شهروندان در ارتباط با صدور بیانیه‌ای از طرف آنها صورت گرفته است.

محسن پریش، شهروند اهل کرج دوران محکومیت خود را در ندامتگاه مرکزی این شهر سپری می‌کند. آقای پریش در خردادماه ۹۹ توسط ماموران اداره اطلاعات کرج در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شد. وی نهایتا در بخش نخست پرونده خود توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرج به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد. طی روزهای اخیر جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در بخش دوم پرونده از بابت اتهام “سب النبی” به صورت آنلاین توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب برگزار شد.

محکومیت اسماعیل گرامی، فعال کارگری، از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران عینا تایید شد. آقای گرامی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و دو میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده بود.

‎زرتشت احمدی راغب، ‎فعال مدنی که پس از ۱۷سال سابقه کار به عنوان آتش‌نشان، به دلیل فعالیت های مدنی و منتقدانه از کار اخراج شده است،امروز در ‎اعتراض به تداوم بیکاری،تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی خود، در مقابل ساختمان شهرداری فردوسیه واقع در شهرستان ‎شهریار، دست به تحصن زد.

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی ‎توماج صالحی خواننده رپ اعتراضی، شد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: توماج صالحی در ترانه‌های خود به سرکوب، فساد و فقر و مصونیت از مجازات مقامات اعتراض می‌کند و خواهان مسئولیت پذیری و پاسخگویی است.

ارسلان یزدانی، شهروند ‎بهائی شنبه ۲۷ شهریور با گذشت ۱۷ روز از زمان دستگیری کماکان در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی ‎زندان اوین نگهداری می‌شود. آقای یزدانی در تاریخ ۱۰ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

حیدر علیزاده و شیرزاد مامندی، شهروندان بازداشتی اهل اشنویه، به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شدند. این شهروندان در تاریخ ۷ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

رامین رامین شهروند اهل نقده، با پایان مراحل بازجویی از یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه به زندان مهاباد منتقل شد. او روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در نقده بازداشت شد.

روز پنجشنبه ۲۵ شهریورماه، هادی علی پور شهروند اهل سقز، به صورت مشروط از زندان این شهر آزاد شد. او در تاریخ ۲۰ خرداد سال جاری جهت تحمل دوران محکومیت ۱۴ ماهه خود راهی زندان سقز شده بود.
آقای علی‌پور اواخر سال ۹۹، توسط دادگاه انقلاب سقز به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به ۱۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

روز سه شنبه ۲۳ شهریورماه، نیاز ملازهی، شهروند از اهالی روستای “مهبان” از توابع شهرستان نیکشهر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج طی روزهای اخیر از حق تماس تلفنی محروم شده است. این محرومیت در پی اعتراض تعدادی از زندانیان سیاسی در جریان بازدید دادستان تهران از زندان صورت گرفته است. آقای محمدحسینی دوران محکومیت ۷ ساله خود را در این زندان سپری می‌کند.این محرومیت‌ها در پی اعتراض شماری از زندانیان سیاسی در جریان بازدید علی القاصی مهر، دادستان عمومی و انقلاب استان تهران همراه با تعدادی از قضات از زندان رجایی شهر کرج صورت گرفته است.

 

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.