سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض هزاران کاربر شبکه‌های اجتماعی به بازداشت غیرقانونی دادخواهان سلامت؛ حتی و...

اعتراض هزاران کاربر شبکه‌های اجتماعی به بازداشت غیرقانونی دادخواهان سلامت؛ حتی وکلا هم به پرونده دسترسی ندارند

چکیده :پرونده به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع شده و وکلا به پرونده جهت مطالعه دسترسی ندارند و علیرغم گذشت یک ماه از بازداشت غیر قانونی، تبدیل قرار بازداشت هنوز پذیرفته نشده و آقای پاک نیا وکیل مهدی محمودیان فقط وکالت را ثبت کرده...


کلمه

شب گذشته هزاران کاربر در شبکه‌های اجتماعی خواستار آزادی دادخواهان سلامت شدند. مصطفی نیلی و آرش کیخسروی دو وکیل دادگستری و مهدی محمودیان فعال مدنی بیش از یکماه است که به اتهام طرح پیگرد قانونی عاملان تاخیر در واردات واکسن و جان باختن دهها هزار تن از هموطنان‌مان بازداشت هستند.

این کاربران با هشتگ #دادخواهان_سلامت_دربند به بازداشت غیرقانونی این سه تن اعتراض کرده‌اند. همسر مهدی محمودیان نیز در همراهی با همین هشتگ نوشته است:
«پرونده به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع شده و وکلا به پرونده جهت مطالعه دسترسی ندارند و علیرغم گذشت یک ماه از بازداشت غیر قانونی، تبدیل قرار بازداشت هنوز پذیرفته نشده و آقای پاک نیا وکیل مهدی محمودیان فقط وکالت را ثبت کرده است».

بابک پاک‌نیا هم در توییتی ثبت وکالت را تایید کرد و نوشت: «هیچ گونه دسترسی به پرونده نداریم؛ در حالی که پرونده به دادگاه ارجاع شده و مطابق با مقررات، باید در اختیار وکلای مدافع قرار گیرد».Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.