سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت ۱۹ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی...

آخرین اخبار از وضعیت ۱۹ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی

چکیده :فرزانه زیلابی، وکیل مدافع پرونده هفت تپه توسط دادگاه انقلاب اهواز به یک سال حبس تعزیری و دو سال، ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. ناصر زرافشان وکیل مدافع فرزانه زیلابی، از صدور رای پرونده این وکیل دادگستری در مرحله بدوی در دادگاه انقلاب خبر...


رضا مهرگان، فعال مدنی، روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه، از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای مهرگان تاکنون دوران محکومیت ۵ ساله خود را در این زندان سپری می‌کرد.
این فعال مدنی که از بیماری قلبی و فشار خون رنج می‌برد، پیش از این علیرغم موافقت با اعزام به مرخصی درمانی، به دلیل عدم توانایی در تامین قرار وثیقه در زندان بسر می‌برد.
رضا مهرگان در تاریخ ۷ شهریورماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در حوالی رامسر بازداشت و مدتی بعد از بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

سه شهروند از اهالی روستای کوسه کهریز واقع در شهرستان مهاباد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.هویت آنها حسین دودکانلو میلان، شاهو احمدی و ظاهر روزخون عنوان شده است.

خانواده یاسر منگوری، شهروند اهل پیرانشهر روز پنج‌شنبه ۱۸ شهریورماه در پی تماس منتسب به وزارت اطلاعات، از جان باختن فرزند خود در بازداشتگاه این نهاد مطلع شدند. تاکنون از نحوه مرگ و یا تاریخ آن اطلاعاتی در اختیار خانواده گذاشته نشده است، نهاد امنیتی تاکنون از تحویل پیکر این شهروند به خانواده وی نیز خودداری کرده‌ است. آقای منگوری در تاریخ ۲۶ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
گفته می‌شود که خانواده او با حضور در دادستانی شهرستان پیرانشهر شکایت خود را ثبت کرده‌اند.

به گفته یکی از منابع نزدیک به خانواده این شهروند در تاریخ ۲۶ تیرماه در یک تماس تلفنی از یاسر منگوری خواسته شده بود تا در قبرستان شهر حاضر شود. این منبع در این خصوص افزود: «ممکن است همان شب با اصابت گلوله کشته شده باشد. این در حالی است که علیرغم پیگیری‌های خانواده تاکنون هیچ پاسخی به آنها در خصوص شرایط و یا محل نگهداری او داده نشده بود و پس از هر بار مراجعه فقط به انها گفته می‌شد با شما تماس می‌گیریم. تا نهایتا که پنج‌شنبه گذشته تماس گرفتند و خبر فوت او را دادند.»

‏امروز، ‎احمدرضا طیبی، ‎مقداد طیبی، ‎سیاوش خلیلی، ‎مهران طیبی، ‎محمد طیبی و ‎علی طیبی شش تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات بهبهان با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از ‎زندان شیبان اهواز آزاد شدند.
‏از این میان ‎محمد شکری در زندان شیبان ‎اهواز و ‎مهدی مصباح و ‎مهدی شجاعی در ‎زندان بهبهان کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

یعقوب یزدانی، معلم و عضو هیات مدیره انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی، روز یکشنبه ۲۱ شهریورماه، در پی مراجعه به واحد اجرای احکام دادگستری بجنورد بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد…

فرزانه زیلابی، وکیل مدافع پرونده هفت تپه توسط دادگاه انقلاب اهواز به یک سال حبس تعزیری و دو سال، ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.
ناصر زرافشان وکیل مدافع فرزانه زیلابی، از صدور رای پرونده این وکیل دادگستری در مرحله بدوی در دادگاه انقلاب خبر داد.
وی اظهار داشت: موکل من، نسبت به عناوین اتهامی؛ اجتماع و تبانی، نشر اکاذیب و توهین به رهبری در دادگاه انقلاب تبرئه و در مورد عنوان اتهامی تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

احمد محمد زندانی سیاسی، از زندان سقز به مرخصی استعلاجی اعزام شد.
وی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سقز به ریاست قاضی “جواد مصطفایی”، از بابت اتهامات “جاسوسی” و “تبلیغ به نفع احزاب مخالف نظام” با احتساب ایام بازداشت، به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد.

‏‎زرتشت احمدی راغب، ‎فعال مدنی که پس از ۱۷ سال سابقه کار به عنوان آتش‌نشان، به دلیل فعالیت های مدنی از کار اخراج شده است، امروز، در ‎اعتراض به تداوم بیکاری، تفتیش و ضبط لوازم منزلش در مقابل ساختمان شهرداری فردوسیه، دست به تحصن زد.

‏‎مهدی مسکین نواز، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج طی نامه‌ای ضمن واکنش نسبت به قصور مسئولان کشور و رهبری در خصوص همه‌گیری کرونا،به بازداشت اخیر چندتن از وکلای دادگستری و ‎فعالان مدنی واکنش نشان داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.