سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فراخوان بین المللی علیه کوتاهی در مبارزه با کرونا...

فراخوان بین المللی علیه کوتاهی در مبارزه با کرونا

چکیده :در ایران برخی عوامل موثر در قصور واکسیناسیون و افزایش تلفات انسانی، پاداش گرفته یا ارتقای مقام یافته اند و وکلایی که فقط قصد شکایت در مرجع رسمی تظلم‌خواهی داشتند تحت تعقیب قرار گرفته و مصطفی نیلی و‌مهدی محمودیان و آرش کیخسروی یکماه است در زندان بسته بازداشت هستند....


عمادالدین باقی

عفو بین الملل طی فراخوانی از مخاطبان، جهت استماع برنامه زنده وبیناری این نهاد در روز ۱۴ سپتامبر که به موازات نشست ۴۸ شورای حقوق بشر سازمان ملل برگزار خواهد شد دعوت کرده است. عنوان جلسه «کوتاهی دولت ها و شرکت های دارویی در اجرای تعهدات حقوق بشری خود در روند مبارزه با کرونا» است.

این فراخوان مربوط به سازمان امنستی است نه میز ایران که شائبه سوگیری داشته باشد. این فراخوان نشانه اهمیت موضوع در جهان است.

یورو نیوز خبر داد: «آنیِس بوزَن، وزیر بهداشت سابق فرانسه که مدیریت وی در ابتدای شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته بود از سوی دستگاه قضایی این کشور به آنچه “به خطر انداختن جان دیگران” خوانده شده است متهم شد»

اما در ایران برخی عوامل موثر در قصور واکسیناسیون و افزایش تلفات انسانی، پاداش گرفته یا ارتقای مقام یافته اند و وکلایی که فقط قصد شکایت در مرجع رسمی تظلم‌خواهی داشتند تحت تعقیب قرار گرفته و مصطفی نیلی و‌مهدی محمودیان و آرش کیخسروی یکماه است در زندان بسته بازداشت هستند.

امید است اگر در ایران بنای دادخواهی در مورد چنین قصور فاجعه باری نیست دست کم به استناد سند تحول قضایی، دادخواهان را هرچه زودتر آزاد کنند به ویژه که با پایان تحقیقات، دیگر از لحاظ قانونی هیچ موجبی برای ادامه بازداشت نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.