سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین وضعیت شش زندانی سیاسی، مدنی و صنفی...

آخرین وضعیت شش زندانی سیاسی، مدنی و صنفی

چکیده :محمد داوری، فعال مدنی محبوس در زندان عادل آباد شیراز، روز پنجشنبه ۱۸ شهریور، از این زندان به یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد. به دنبال این اقدام، کارت تلفن وی نیز توسط مسئولان زندان مسدود شده...


روز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه، محمدعلی (پیروز) منصوری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، پس از تحمل ۱۴ سال حبس، برای نخستین بار از این زندان به مرخصی اعزام شد. آقای منصوری پیشتر در تاریخ ۱۱ شهریورماه در پی سکته قلبی به بیمارستان رجائی کرج منتقل شده بود.

علی واثقی، فعال ترک (آذربایجانی)، روز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه، از زندان اردبیل به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

روزبه پیری، فعال ترک (آذربایجانی) روز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد
تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری آقای پیری اطلاعی در دست نیست.
روزبه پیری متولد ۱۳۶۸، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق و سردبیر نشریه تبریز و مؤسس تشکل مستقل دانشجویی نوید اعتدال در دانشگاه آزاد تبریز است.

محمد داوری، فعال مدنی محبوس در زندان عادل آباد شیراز، روز پنجشنبه ۱۸ شهریور، از این زندان به یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد. به دنبال این اقدام، کارت تلفن وی نیز توسط مسئولان زندان مسدود شده است. آقای داوری که دوران محکومیت ۲ سال و ۹ ماهه خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری می کند، طی هفته‌های اخیر توسط نهادهای امنیتی تحت فشار قرار گرفته و بازجویی شده است.

در حالی که پیشتر مسئولان زندان به آقای داوری گفته بودند که در صورت مطالعه و دادن آزمون در خصوص کتاب‌های مرتصی مطهری و عبدالحمید دیالمه به صورت زودهنگام از زندان آزاد خواهد شد، این فعال مدنی در پی مخالفت با مطالعه کتاب‌های مرتضی مطهری از آزادی زودهنگام محروم شد.

پیام شکیبا، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده، در تاریخ ۲۶ شهریورماه در این شعبه حاضر شود.

پیام شکیبا، در تاریخ ۲۴ خردادماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، منتقل و نهایتا در تاریخ ۱۳ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

غلامرضا غلامی کندازی، دبیر شیمی آموزش و پرورش شیراز، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
غلامی کندازی، که قرار بود در مهرماه ۱۴۰۰، بازنشسته شود برای خدمت در روستای زادگاه خود (کنداز) از توابع شیراز به عنوان مدیر آموزگار راهی آن روستا شده بود که در همان روستا بازداشت شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.