سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت زندانیان سیاسی و مدنی و صنفی و بازداشت شدگان...

آخرین اخبار از وضعیت زندانیان سیاسی و مدنی و صنفی و بازداشت شدگان

چکیده :خانم صفایی هفته گذشته به صورت اورژانسی با دستبند و پابند به بیمارستان شهید ستاری قرچک منتقل شده اما بدون رسیدگی پزشکی به زندان بازگردانده شد. وی مجددا شب شنبه در پی حمله قلبی با دستبند و پابند از زندان به مکان نامعلومی منتقل...


آتنا دائمی، کنشگر مدنی محبوس در زندان لاکان رشت کماکان از داشتن کارت تلفن و حق برقراری تماس تلفنی محروم است.

کامل صالحی شهروند اهل شهرستان بانه، حدود یک ماه قبل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. پیگیری های مکرر خانواده این شهروند در خصوص وضعیت او تاکنون بی نتیجه بوده است.

کیهان مکرم انبی که در تاریخ ۲۲ دیماه ۹۸ به همراه دو شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد.

یک نوجوان  ۱۵ ساله در شهرستان سردشت، روز سه شنبه ۱۶ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
هویت این شهروند، محمد فردانی ١۵ ساله فرزند رسول اهل شهر “میرآباد” شهرستان سردشت، عنوان شده است.

عباس نیکروان، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن شهرستان سلماس با گذشت ۳ روز از زمان دستگیری در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه نگهداری می‌شود.
ارسلان یزدانی، شهروند بهائی با گذشت ۷ روز از زمان دستگیری کماکان در یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی زندان اوین نگهداری می‌شود.

جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، جهت اخذ آخرین دفاع، در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ کرج حاضر شد. به گفته حسین تاج وکیل مدافع وی، آقای ابراهیمی در این جلسه با تفهیم اتهامات جدید مواجه شده است.
با صدور حکم غیبت غیر موجه در دوران بازداشت، حکم تدریس جعفر ابراهیمی توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار لغو شد.

زهرا صفایی، زندانی سیاسی روز شنبه ۱۳ شهریورماه به دنبال حمله قلبی از زندان قرچک ورامین به مکان نامعلومی منتقل شد. بی‌خبری از وضعیت خانم صفایی به ویژه پس از حملات قلبی اخیر و حال نامناسب جسمی او موجب افزایش نگرانی خانواده این زندانی سیاسی شده است. زهرا صفایی هفته گذشته به دستور پزشک زندان به بیمارستان ستاری قرچک منتقل و بدون رسیدگی پزشکی به زندان بازگردانده شد.
به گفته یک منبع مطلع خانم صفایی هفته گذشته به صورت اورژانسی با دستبند و پابند به بیمارستان شهید ستاری قرچک منتقل شده اما بدون رسیدگی پزشکی به زندان بازگردانده شد. وی مجددا شب شنبه در پی حمله قلبی با دستبند و پابند از زندان به مکان نامعلومی منتقل شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.