سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روایت یک خیانت/ فهیم دشتی چگونه شهید شد؟...

روایت یک خیانت/ فهیم دشتی چگونه شهید شد؟

چکیده :مرکز به طور کامل منهدم شده و خبر اینکه این شهدا در حال تردد و سوار بر یک خودرو به شهادت رسیدند، صحیح نبوده است. این مسئله را همچنین، منابع نزدیک به فرماندهان جبهه تائید کردند. این اتفاق تلخ ناشی از یک خیانت و اقدام از سوی عناصر نفوذی بوده است. این افراد در واقع به دنبال ترور احمد مسعود بوده و تصور داشتند که شاید او نیز در مرکز رسانه‌ای پنجشیر در کنار شهدا حضور داشته...


فاضل سانچارکی: برخی از عوامل داخلی در جبهه پنجشیر، محل حضور فهیم دشتی را لو دادند

محمد جعفری

مقاومت نیروهای مردمی در ولایت پنجشیر افغانستان علیه تروریست‌های طالبان در حالی ادامه دارد که حملات شب گذشته طالبان به شهادت فهیم دشتی از دوستان احمدشاه مسعود و سخنگوی جبهه مقاومت ملی و همچنین جمعی از فرماندهان مقاومت در این منطقه منجر شد.

در همین رابطه سید حسین فاضل سانچارکی، معاون سابق انتشارات وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان و از دوستان فهیم دشتی در گفتگویی با امتداد، ضمن اشاره به نحوه شهادت سخنگوی جبهه مقاومت و جمعی از فرماندهان آن در پنجشیر، اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که از منابع مختلف و موثق در خصوص شهادت فهیم دشتی، ژنرال عبدالودود، خواهرزاده قهرمان ملی افغانستان(احمدشاه مسعود) و شماری دیگر از قهرمانان جبهه مقاومت به من رسیده، این دوستان در مرکز مطبوعاتی و رسانه‌ای جبهه مقاومت ملی حضور داشتند که متاسفانه برخی از عوامل داخلی در جبهه پنجشیر، محل حضور آن‌ها را در اختیار دشمن قرار می‌دهند.

در پی این عمل خیانتکارانه و مزدورانه نیز، دشمن از طریق پهپاد این مرکز را مورد حمله قرار داده که به تبع اصابت یک موشک به آن، مرکز به طور کلی نابود شده و ضمن آن، دوست عزیزم فهیم دشتی، ژنرال عبدالودود و شماری دیگر به شهادت می‌رسند.

️خبر شهادت فهیم دشتی و ژنرال عبدالودود در خودرو عبوری صحیح نیست

مرکز به طور کامل منهدم شده و خبر اینکه این شهدا در حال تردد و سوار بر یک خودرو به شهادت رسیدند، صحیح نبوده است. این مسئله را همچنین، منابع نزدیک به فرماندهان جبهه تائید کردند. این اتفاق تلخ ناشی از یک خیانت و اقدام از سوی عناصر نفوذی بوده است. این افراد در واقع به دنبال ترور احمد مسعود بوده و تصور داشتند که شاید او نیز در مرکز رسانه‌ای پنجشیر در کنار شهدا حضور داشته است.

️حملات به پنجشیر توسط پهپادها و جنگنده‌های پاکستانی صورت می‌گیرد

این حملات و دیگر تحرکات نظامی در آسمان منطقه، نه تنها به وسیله پهپاد، بلکه توسط جنگنده‌های جت پاکستانی صورت گرفته و حتی یک یا دو طیاره پاکستانی در پنجشیر ساقط شده‌اند. این جنگنده‌ها به طور منظم در آسمان پنجشیر به پرواز درآمده و مردم را می‌ترسانند.

️بالگردهای پاکستانی کماندوهای این کشور را در میدان مارشال فهیم پنجشیر پیاده کردند

همچنین چند فرورند بالگرد پاکستانی نیز، کماندوهای این کشور را در میدان ورزشی مارشال فهیم که در مرکز پنجشیر قرار دارد، پیاده‌سازی کرده‌اند.

پنجشیر یک دروازه و یک خط مستقیم دسترسی دارد. وقتی شما وارد پنجشیر شوید، یک خیابان به طول حدود ۶۰ کیلومتر وجود دارد که از یک سو به سمت رجب‌السراج شمالی در نزدیکی کابل و از سوی دیگر تا نزدیکی بدخشان امتداد پیدا می‌کند.

دو طرف این دره، دره‌های پی در پی و بافت در بافت فراوانی وجود دارد که بسیار عمیق و استراتژیک هستند. روز گذشته طالب‌ها توانستند وارد دره شده و هزاران نیرو را در منطقه به حرکت دربیاورند.

️طالب‌ها، نیروهای قطعه سرخ خود متشکل از افراد نزدیک به القاعده و داعش را به پنجشیر فرستادند

در یک مرحله به صورت تاکتیکی راه طالب‌ها باز شد تا آن‌ها وارد دره شوند و پس از آن، حملات آغاز و تلفات فراوانی به طالبان وارد شد. پشت سر آن‌ها و در پی انفجار، کوه ریزش کرده و محور تردد مسدود شده بود اما، طالبان نیروهای ویژه یا همان قطعه سرخ که از جنگجویان خارجی، نیروهای داعش و القاعده و افراد خطرناک آموزش دیده تشکیل شده را به همراه تجهیزات فراوان به منطقه فرستاده و موفق به بازگشایی این محور شدند.

در پی این مسئله، هزاران نیروی دیگر وارد پنجشیر شدند. دیشب، جنگ به شدت جریان داشت و شب سختی را پشت سر گذاشتیم. نیروهای مقاومت ناگزیر به عقب‌نشینی به دره‌های فرعی شده و دره اصلی که به سمت مرکز ولایت می‌رفت، تخلیه شد.

طالب‌ها صبح امروز، ولایت را تصرف کرده و بیرق خود را بالا کردند، اما پس از ساعتی، حمله مجدد از سوی نیروهای مقاومت آغاز شد و مرکز ولایت دوباره به تسخیر این نیروها درآمد.

️از صبح امروز، مرکز ولایت پنجشیر با پرچم نیروهای مقاومت اداره می‌شود

هم اکنون جنگ به شدت از سمت بازارک در مرکز ولایت به سوی ولسوالی رخه جریان داشته و طالبان تلفات سنگینی را متحمل شده‌اند. در حال حاضر و از صبح امروز، مرکز ولایت پنجشیر با پرچم نیروهای مقاومت اداره می‌شود. متاسفانه مشکل اصلی، مشکل اینترنت و مخابرات بوده و نیروها قادر به مخابره تصاویر از منطقه نیستند.

منبع: امتدادDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.