سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جهان در عصر انقراض شیران؛ افغانستان در غیاب شهید احمدشاه مسعود!/ ایران کانون طالبا...

جهان در عصر انقراض شیران؛ افغانستان در غیاب شهید احمدشاه مسعود!/ ایران کانون طالبان (۲)

چکیده :افغانستان رها شد. افغانستان رها بود. افغانستان در پنجاه سال اخیر رها و ول است. این پاندول گاهی به سمت شرق می رود و گاهی به سمت غرب. اما نقطه مرکزی آن در سمت و سوی فاجعه قرار دارد. سرنوشت افغانستان تف است بر چهره کریه و انسان فروش رهبران دولت های...


میراصغر موسوی

وظیفه خطیرِ انسانی و نوع دوستی خود را با بیان حقیقت ایفا نماییم. به انسان که حقیقت برای حفظ حرمت، شأن و جان او است، وفادار باشیم.

غیاب احمد شاه مسعود، شهیدِ سرافراز مبارزه با ارتجاع دینی در کابل، زخم های تن این شهر را عمیق تر و عفونی تر کرده است. کابل کامل سقوط می کند، بی آن که مقاوت در برابر طالبان وجود داشته باشد. افغانستان تسلیم شد، بی آن که کسی از رهبران آن قصد مقاومت کرده باشد. افغانستان فرو ریخت و، آوار شد روی سر مردمانی که در دولت های کرزای و غنی به هیچ گرفته شدند و هیچ سازمان و نهاد و تشکل مردمی در آن دوران شکل نگرفت و آموزش ندید و تربیت نشد. از ایران و ترکیه و اروپا و آمریکا دلار فقط به کابل ریخته شد و رهبران فاسد، فاجر، فاسق و مزدورِ لجن خوار آن را بین خود تقسیم کردند و خوردند. در روزهایی که مردم فقیر با بیماری، ویرانی های ناشی از سیل و زلزله و … دست به گریبان بودند، آن ها ” شهرنو ” کابل را طراحی و ساختند. ماشین های مدرن و شیکِ گران قیمت سوار شدند وخانه و ویلا برای خود ساختند. همه موجودی کابل بانک را اختلاس کردند و، هیچ وقت معلوم نشد چه کسانی این همه پول را بردند.

افغانستان رها شد. افغانستان رها بود. افغانستان در پنجاه سال اخیر رها و ول است. این پاندول گاهی به سمت شرق می رود و گاهی به سمت غرب. اما نقطه مرکزی آن در سمت و سوی فاجعه قرار دارد.
سرنوشت افغانستان تف است بر چهره کریه و انسان فروش رهبران دولت های اسلامی.

هر فردی از اهالی مطبوعات در صورت دسترسی داشتن به یادداشت ” داکتر عبدالله ” در روزنامه سلام که، به عنوان سرمقاله آن روزنامه چاپ شد و در آن یادداشت، وزیر خارجه دولت ربانی حکایت دردناک خلف وعده دولت هاشمی رفسنجانی را بیان می کند و بر این موضوع که، چطور و چرا دولت اسلامی ایران، زنده یاد احمدشاه مسعود را این همه چشم به راه نگه داشت تا این که افغانستان سقوط کرد و به دست طالبان افتاد، را منتشر و بازنشر کنند.

در جهان اسلام، در خاورمیانه و در شمال و مرکز آفریقا دولت ها و حاکمان به فکر مردم نیستند و آن ها را رها کرده اند، وظیفه اخلاقی و انسانی ایجاب می کند:کسانی که از وقایع با خبر هستند، مردم را مطلع نمایند.
وظیفه خطیرِ انسانی و نوع دوستی خود را با بیان حقیقت ایفا نماییم. به انسان که حقیقت برای حفظ حرمت، شأن و جان او است، وفادار باشیم.

ظهر غمگین و پر از اندوه بیست و چهارم مرداد ماه سال ۱۴۰۰ هجری شمسیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.