سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیمار جز رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد...

بیمار جز رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد

چکیده :صندوق توسعه ملی که مجوز برداشت از آن در اختیار جنابعالی است، مگر یکی از کاربردهای آن ، بهره برداری در برون رفت از بحرانها و توسعه کشور نیست؟ آیا بحرانی تر از بیماری کرونا داشتیم که سازمان بهداشت جهانی نسبت به شیوع آن و اثرات زیانبارش هشدار جدی داده بود؟ چه میزان از این صندوق برای کنترل و مهار بموقع این بحران هزینه...


سیاوش خیری زاده ، ارتوپد
ژانت سلیمانی ، داروساز

جناب آیت الله خامنه ای
رهبر نظام‌جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام

همانگونه که مستحضرید جمله *بیمار جز رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد* بعنوان دغدغه جنابعالی در حوزه سلامت بیان شده است.
در همه گیری بیماری کرونا از سوی جنابعالی چه میزان‌ پایبندی درخصوص تحقق این دغدغه وجود داشته است؟

در روز یکشنبه، ۴ اسفند ۹۸ ، پس از انتخابات مجلس، شیوع بیماری کرونا را جدی نگرفتید و آنرا بیماری کذایی و بهانه ای برای کاهش حضور مردم در انتخابات تلقی نمودید؟
آیا نظام سلامت میتوانست به محض ورود ویروس به کشور مانند سایر کشورهای پیش رو و موفق در مبارزه با این بیماری اقدام‌نماید وقتی رهبری نظام آنرا کذایی تلقی می نماید؟ آیا تلقی کذایی بودن بیماری کرونا، مانع ورود بموقع و پویایی نظام سلامت در کنترل و مهار این بیماری نشد؟

صندوق توسعه ملی که مجوز برداشت از آن در اختیار جنابعالی است، مگر یکی از کاربردهای آن ، بهره برداری در برون رفت از بحرانها و توسعه کشور نیست؟ آیا بحرانی تر از بیماری کرونا داشتیم که سازمان بهداشت جهانی نسبت به شیوع آن و اثرات زیانبارش هشدار جدی داده بود؟ چه میزان از این صندوق برای کنترل و مهار بموقع این بحران هزینه شد؟

بعد از گذراندن ۳ پیک بیماری در کشور، اولین موفقیتها در کشف واکسن‌ ویروس کرونا به نتیجه رسید و در مقابل مطالبه عمومی برای خرید واکسن، ۱۹ دی ۹۹ دستور ممنوعیت ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی را دادید. تصمیمی که بهت و حیرت اغلب متخصصان و کارشناسان و جامعه را در پی داشت و قطعا روند تهیه و توزیع واکسن برای نظام سلامت و واکسیناسیون را با کندی مواجه نمود که پیک ۴ و ۵ را بدنبال داشت.
نتیجه این سیاستها و دستورات حاکمیتی مبتلا شدن بیش از ۴و نیم‌میلیون‌نفر و مرگ‌نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر و فرسوده تر شدن نظام سلامت از جمله فوت بخشی از کارکنان بهداشت و درمان شد.

سوال اینجاست با ابتلا و مرگ‌این‌تعداد از هموطنانمان چقدر در افزایش تعداد بیماران و رنج آنها و خانواده هایشان نقش داشتید؟ چه تعداد از بیماران روزها نفس کشیدن برایشان سخت شد و چه تعداد تحمل نیاورده و فوت شدند؟ چه تعداد از بیماران و خانواده هایشان از این بیمارستان به آن بیمارستان و یا نسخه بدست از این داروخانه به آن داروخانه سرگردان و درمانده شدند؟ چه مقدار از سبد خانوار صرف هزینه های درمان و رعایت پروتکل های بهداشتی شد؟ سبد خانواری که با شیوع بیماری کرونا و بدتر شدن وضعیت اقتصادی کوچکتر شد؟

آیا اینها دردهایی نیست که بیماران را رنجورتر نمود و بر تعداد آنها افزود؟
جنابعالی بارها و بارها دیگران را متهم به ناکارآمدی در پیاده نمودن سیاستهای ابلاغی نموده اید ولی بیماری کرونا نشان داد جنابعالی چه میزان به تحقق سیاستهایتان پایبندید؟

کشور عزیزمان ایران، سخت بیمار است و این بیماری با سیاستهای شعارگونه که حتی ابلاغ کنندگان‌آن هم به آن‌پایبند نیستند درمان نمی شود.
بعنوان بالاترین‌ و مقتدرترین مقام در کشور تا دیر نشده با بهره مندی از انرژی خرد جمعی این کشتی طوفان زده را به بسلامت به ساحل امن برسانید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.