سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » به عنوان ایرانی و مسلمان، این ظلم را جایز نمی‌دانیم و سکوت بیش از این را روا نمی‌د...

به عنوان ایرانی و مسلمان، این ظلم را جایز نمی‌دانیم و سکوت بیش از این را روا نمی‌داریم

چکیده :خوزستانِ جان، دوران جنگ انجام یافت ولی درمان زخم تو فرجام نیافت. انتهای جنگ، ابتدای عمیق‌تر شدن زخم تو شد. مدیران ناکارآمد و بی‌خردان از چپ و راست به جان تو افتادند تا نهایتا تو را به این روز انداختند و اکنون حتی بر پیکر نیمه جان تو نیز رحم نمی...


بیانیه جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق علیه السلام در حمایت از اعتراضات به حق هموطنان عزیز خوزستانی

به نام پروردگار یکتا

با درود به خاک پاک خوزستان پاره تن ایران، و با درود بر هم میهنان رنجور و صبور خوزستانی که سهم بزرگی در تضمین حیات این سرزمین جاودان و نقش سترگی در تأمین امنیت این سامان داشته‌اند.

خوزستان، این خطّه خرم ایران و نگین سبز خاورمیانه که می‌رفت تا گوی زیبایی از خوبرویان برباید و عروس منطقه گردد، از قضای روزگار کج رفتار، در آتش جهل و جنون دیوان گرفتار آمد و سوخت تا ایرانمان بماند و ویران شد تا میهن مان ببالد.

خوزستانِ جان، دوران جنگ انجام یافت ولی درمان زخم تو فرجام نیافت. انتهای جنگ، ابتدای عمیق‌تر شدن زخم تو شد. مدیران ناکارآمد و بی‌خردان از چپ و راست به جان تو افتادند تا نهایتا تو را به این روز انداختند و اکنون حتی بر پیکر نیمه جان تو نیز رحم نمی کنند.

ما جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق علیه السلام، به عنوان ایرانی و مسلمان، این ظلم را جایز نمی‌دانیم و سکوت بیش از این را روا نمی‌داریم. کشور را در خطر و مردم را در حذر می‌بینیم. دوستان دلسوز را بر کنار و خصمان جانسوز را در میان می‌یابیم.
از این رو همدل و هم‌زبان با همه هم‌میهنان، ضمن ابراز تاسف و تاثر شدید از کشته و مجروح شدن هموطنانمان در خوزستان، لرستان و دیگر شهرها و روستاهای کشورمان، بدینوسیله اقدامات جدی و فوری مسوولان بالادستی نظام در خصوص موارد ذیل را خواستاریم:

۱ – حق اجتماع و اعتراض مدنی که در قانون اساسی نیز بدان اشاره شده است، به رسمیت شناخته شود و از هرگونه تعرض به اجتماعات مسالمت آمیز و خصوصا برخورد قهرآمیز با معترضان غیرمسلح اکیدا خودداری گردد.

۲ – کلیه معترضان بازداشت شده که تنها حق خود را فریاد زده اند، فورا و بی‌بهانه آزاد و از تمامی آسیب دیدگان دلجویی و حتی الامکان جبران گردد.

۳ – آمران و عاملان تیراندازی‌ها به مردم بی‌گناه و بی‌پناه و نیز مأمور نیروی انتظامی در اسرع وقت بازداشت، محاکمه و مجازات شوند.

۴ – مسوولان و مسبّبان وضع فاجعه بار کنونی در طول سالهای پس از انقلاب، در هر رده‌ای که بوده و هستند، محاکمه و مجازات شوند.

۵ – زمان را بیش از این تلف نکرده و تا کشور به قعر پرتگاهی غیرقابل بازگشت فرو نرفته است، در رویکرد حکمرانی تغییرات اساسی داده شود و اصلاحات بنیادین و فراگیر آغاز شود.

۶ – بحران بی‌آبی و زیست محیطی کشور به ویژه استان خوزستان با روشهای عالمانه و تخصصی و به طور کامل و درازمدت برطرف شود.

۷ – خسارات مادی وارد شده به کشاورزان، دامداران و صنعتگران زحمتکش خوزستان بدون فوت وقت و وضع مقررات دست و پا گیر جبران شوند.

۸ – برنامه ریزی و اقدامات لازم علمی-تخصصی با بهره‌گیری از تجارب موفق جهانی جهت رفع چندین دهه فقر، تبعیض، محرومیت و عقب‌ماندگی استان دلاور خوزستان و سایر استان‌های محروم سریعاً به عمل آید.
إن نرید إلا الاصلاح

جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق علیه السلام
۵ مرداد ۱۴۰۰

امضا کنندگان (به ترتیب الفبا):
۱ – محمد علی ابراهیمیان
۲ – مهدی پرگالی
۳ – خلیل پوستینی
۴ – سید وحید تقوی
۵ – عباسعلی ثقفی
۶ – علی داوری
۷ – محمد صادق دبیری
۸ – منصور دهدست
۹ – مهدی ذاکریان
۱۰ – حسن رضایی
۱۱ – موسی الرضا رضایی
۱۲ – علی رفیعی مقدم
۱۳ – عبدالله رمضان زاده
۱۴ – محمدرضا سرائی
۱۵ – مسعود شیرمحمدی
۱۶ – محسن عظیمی اعتمادی
۱۷ – مرتضی قانون
۱۸ – سعید کزازی
۱۹ – رضا لطفی
۲۰ – حسن علی ماروسی
۲۱ – نصیر مشایخ
۲۲ – سید جلال موسوی
۲۳ – حامد موسوی نیا
۲۴ – سید محسن هاشمیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.