سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست جمعی از روزنامه‌نگاران: سرکوب و خفقان را پایان دهید...

درخواست جمعی از روزنامه‌نگاران: سرکوب و خفقان را پایان دهید

چکیده :مدیران ناکارآمد که سال‌هاست رسانه‌ها را زیر تیغ سانسور برده‌اند و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مستقل را که بارها بحران‌ها و ابربحران‌ها را فریاد زده‌اند، مورد آزار قرار می‌دهند؛ بعد از خاموش کردن صدای رسانه‌ها، اینترنت را در خوزستان مختل کرده‌اند تا این بار مانع روایت‌های مردم از روزگار سیاه خوزستان...


جمعی از روزنامه‌نگاران ضمن صدور بیانیه‌ای خواستار آن شدند که «سرکوب و خفقان» پایان یابد.

در این بیانیه آمده است: «مدیران ناکارآمد که سال‌هاست رسانه‌ها را زیر تیغ سانسور برده‌اند و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مستقل را که بارها بحران‌ها و ابربحران‌ها را فریاد زده‌اند، مورد آزار قرار می‌دهند؛ بعد از خاموش کردن صدای رسانه‌ها، اینترنت را در خوزستان مختل کرده‌اند تا این بار مانع روایت‌های مردم از روزگار سیاه خوزستان شوند. در عوض همان‌ها عده‌ای قلم به مزد را در میانه بحران اجیر کرده و به خوزستان فرستاده‌اند تا روایتی دست‌ساخته و سفارشی به‌عنوان روایت خوزستان منتشر کنند.»

امضا کنندگان این بیانیه در پایان تاکید کردند که سرکوب صدای اعتراض به حق مردم خوزستان و سرکوب صدای رسانه‌هایی که تلاش دارند روایتی صادقانه از درد و خواست مردم ارائه دهند را محکوم می‌کنیم.

آن‌ها همچنین خواهان توقف خشونت علیه مردم خوزستان و تمام مردم ایران که در حمایت از هموطنان خوزستانی صدای اعتراض خود را بلند کرده‌اند، شدند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

ناکارآمدی مدیریتی در کشور به‌جایی رسیده که جلگه خوزستان، پرآب‌ترین استان ایران را خشکانده است و سرزمین رهیده از جنگ را با مرگ ماهیان، گاومیش‌ها و نخل‌ها به احتضار انداخته است و اکنون‌که مردم خوزستان سوگوارانه، معترض مرگ سرزمین آبا و اجدادی شده‌اند، پاسخشان گلوله و سرکوب است.

در این میان، همان مدیران ناکارآمد که سال‌هاست رسانه‌ها را زیر تیغ سانسور برده‌اند و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مستقل را که بارها بحران‌ها و ابربحران‌ها را فریاد زده‌اند، مورد آزار قرار می‌دهند؛ بعد از خاموش کردن صدای رسانه‌ها، اینترنت را در خوزستان مختل کرده‌اند تا این بار مانع روایت‌های مردم از روزگار سیاه خوزستان شوند. در عوض همان‌ها عده‌ای قلم به مزد را در میانه بحران اجیر کرده و به خوزستان فرستاده‌اند تا روایتی دست‌ساخته و سفارشی به‌عنوان روایت خوزستان منتشر کنند.

ما جمعی از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران داخل ایران یک صدا سرکوب صدای اعتراض به حق مردم خوزستان و سرکوب صدای رسانه‌هایی که تلاش دارند روایتی صادقانه از درد و خواست مردم ارائه دهند را محکوم می‌کنیم. همچنین خواهان توقف خشونت علیه مردم خوزستان و تمام مردم ایران که در حمایت از هموطنان خوزستانی صدای اعتراض خود را بلند کرده‌اند، هستیم.

اسامی امضا کنندگان:

امید عبدالوهابی٬ امیر کاکایی٬ آرش عسکری٬ آرمین سلیمانی٬ حمیدرضا حسینی٬ راضیه احقاقی٬ رضا دهکی٬ رفیع ملکی٬ روح الله سپندارند٬ زهرا معرفت٬ زینب رحیمی٬ زینب نورانیان٬ ساسان گلفر٬ سامان موحدی‌راد٬ ستاره لطفی٬ سجاد خداکرمی٬ سعیده شفیعی٬ شادی مکی٬ شاهد حلاج نیشابوری٬ شعیب شاه‌زمانی٬ عاطفه دانشگر٬ عاطفه محمودی٬ علی پیرولی٬ فاطمه رست٬ فرزین محمدی٬ فرهاد فتحی٬ فرهاد فرزاد٬ کاظم فرج الهی٬ مانداناصادقی٬ مجتبی رحیمی٬ مجید مسعودی٬ محمد امین صالحی٬ محمد آقازاده٬ محمد حمیدی٬ محمد غلامی٬ محمد قاسمی٬ مرضیه احقاقی٬ مریم شکرانی٬ مسعود رفیعی طالقانی٬ مهتاب محمودی٬ مهدی الیاسی٬ مهدی محمودیان٬ میرا قربانی‌فر٬ میلاد علوی٬ میلاد فدایی اصل٬ الناز محمدی٬ نسیم سلطان‌بیگی٬ نیلوفر حامدی٬ نیما افشارنادری٬ ونداد الوندی پور٬ الهام باباخانی٬ هلیا برزویی٬ الهه محمدی٬ یاسر مختاری و یغما فشخامی

منبع: زیتونDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.