سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » معترضان کوبایی: غذا و دارو نیست، آزادی نیست، زندگی نداریم...

معترضان کوبایی: غذا و دارو نیست، آزادی نیست، زندگی نداریم

چکیده :کوبا در میانه یک بحران شدید اقتصادی است و با تحریم‌های سنگینی از سوی آمریکا روبروست. کوبایی‌ها از متلاشی شدن اقتصاد، کمبود دارو و غذا، افزایش قیمت و نحوه مدیریت همه‌گیری از سوی دولت خشمگینند. معترضان با فریاد "آزادی" و مرگ بر دیکتاتور" در اعتراضاتی در سراسر کوبا از جمله هاوانا شرکت...


هزاران کوبایی علیرغم خطر زندانی شدن توسط نیروهای دولتی به بزرگترین اعتراض عمومی در دهه‌های گذشته علیه دولت کمونیست کوبا پیوسته‌اند.

یکی از معترضان در اعتراضات روز یکشنبه که خود را الخاندرو معرفی کرده، به بی‌بی‌سی موندو گفته است: “غذا نیست، دارو نیست، آزادی نیست، نمی‌گذارند زندگی کنیم.”

اعتراضات در کوبا از آن‌جهت مهم شمرده می‌شوند که منتقدان دولت در این کشور با مجازات سنگینی روبرو خواهند شد.

رئیس جمهور کوبا از حامیان خود خواسته که با معترضان “بجنگند.”

کوبا در میانه یک بحران شدید اقتصادی است و با تحریم‌های سنگینی از سوی آمریکا روبروست.

کوبایی‌ها از متلاشی شدن اقتصاد، کمبود دارو و غذا، افزایش قیمت و نحوه مدیریت همه‌گیری از سوی دولت خشمگینند.

معترضان با فریاد “آزادی” و مرگ بر دیکتاتور” در اعتراضاتی در سراسر کوبا از جمله هاوانا شرکت کرده‌اند.

یکی از معترضان در سن آنتونیو که نامش را افشا نکرد به بی‌بی‌سی گفت: “ما نمی‌ترسیم، ما خواستار تغییریم، دیگر دیکتاتوری نمی‌خواهیم.”

خبرگزاری رویترز گزارش داده که ده‌ها نفر از معترضان مخالف دولت توسط نیروهای امنیتی و به کمک نیروهای لباس شخصی دستگیر شده‌اند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی معترضان را کتک می‌زنند و به آنها اسپری فلفل می‌پاشند.

یک عکاس خبرگزاری آسوشتیدپرس بعد از درگیری با نیروهای امنیتی زخمی شده و گزارش‌ها حاکی از قطع سراسری اینترنت در کوباست.

میگوئل دیاز کنل، رئیس جمهوری کوبا در واکنش به این اعتراضات بی‌سابقه در سخنرانی تلویزیونی آمریکا را مقصر ناآرامی‌ها خوانده است.

این مقام کوبایی تحریم‌های آمریکا را که به اشکال گوناگون از سال ۱۹۶۲ علیه این کشور اعمال شده‌اند، “سیاست خفقان اقتصادی” خواند.

آمریکا که ده‌هاست رابطه‌ای خصمانه با کوبا دارد می‌گوید در کنار معترضان این کشور ایستاده است و از آنها که در دولت کار می‌کنند خواست از خشونت بپرهیزند و حرف مردم را بشنوند.

منبع: بی‌بی‌سیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.