سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برای کسب حمایت های مردمی راههای دیگری هم هست...

برای کسب حمایت های مردمی راههای دیگری هم هست

چکیده :تا جایی که میدانم نظر کروبی بر نفی سیستمی است که قدرت را در دستان شخص متمرکز کند و بر همین اساس کروبی خواستار اصلاحات ساختاری مبتنی بر نفی قدرت مطلقه، دخالت نظامیان در سیاست و نظارت استصوابی است و از انتخابات آزاد و تقویت جامعه مدنی با هدف مهار قدرت خود سر دفاع میکند ضمن اینکه نهاد انتخابات را مهم میداند اما نه در شرایطی که در بازی از پیش طراحی شده مهندسان انتخابات...


مجتبی نجفی

مهدی کروبی مدت زمان زیادی است به خاطر شکستگی مهره کمر بر تخت بیماری است. حصر، او و دیگر محصوران را بیمار کرد.

سواستفاده از رنج محصوران به شیوه های مختلف ادامه دارد و یکی از این شیوه ها تحریف سخنان او و انعکاس نادرست در برخی رسانه های اصلاح طلبانی است که به هر قیمتی خواستار شرکت در انتخابات هستند. این روند مدتها ادامه داشته و آخرین مورد به اظهارنظر کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی بر میگردد که مدعی شده بود کروبی خواستار مشارکت در انتخابات شده. طبیعتا در دفاع از همتی. بازتاب این تحریف باعث شد فاطمه کروبی در بیانیه ای تاکید کند کروبی هیچ روندی را که به تضییع حقوق ملت منجر شود به رسمیت نمیشناسد. کروبی از شخصیتها و گروههایی که در مقابل مهندسی انتخابات موضع گرفته اند تمجید کرده.

تا جایی که میدانم نظر کروبی بر نفی سیستمی است که قدرت را در دستان شخص متمرکز کند و بر همین اساس کروبی خواستار اصلاحات ساختاری مبتنی بر نفی قدرت مطلقه، دخالت نظامیان در سیاست و نظارت استصوابی است و از انتخابات آزاد و تقویت جامعه مدنی با هدف مهار قدرت خود سر دفاع میکند ضمن اینکه نهاد انتخابات را مهم میداند اما نه در شرایطی که در بازی از پیش طراحی شده مهندسان انتخابات بیفتیم‌.

متاسفانه چند صباحی است که بخشی از کارگزاران مدام به تحریف سخنان کروبی روی آورده و اظهارات یکسویه ای از ایشان را تیتر میکنند. این کار اقدامی غیراخلاقی است و در دفعات مختلف باعث موضعگیری خانواده شده اما همچنان ادامه دارد. سخنان و مواضع کروبی در نامه ها و اظهاراتش صریح است. او متعلق به جریانی است که اصلاح طلبی را بازی در میدان ولایت فقیه تعریف نمیکند و بر عنصر مقاومت مدنی در کنار صندوق رای، مذاکره و گفتگو برای عقب زدن اقتدارگرایان تاکید دارد و خود در صف اول کسانی است که در برابر قدرت دیکتاتوری در ایران ایستاده اند. کارگزاران برای کسب حمایت مردمی و ارتقای آرای چندهزار نفری سال نود و هشت میتوانند شیوه های اخلاقی بهتری را آزمایش کنند.

امید است حالا که بسیاری توان حرکت با او را نداشتند و ندارند لااقل به تحریف مواضع و سواستفاده از رنج حصر روی نیاورند چرا که سرمایه محصوران در بزنگاههای حساس در دفاع از حقوق ملت، کیان ایران و دفاع از جامعه مدنی خرج خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.