سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بدعتهاى شوراى محترم نگهبان مخالف مشى عالمان دینى مشهور از طیف هاى مختلف فکرى در یک...

بدعتهاى شوراى محترم نگهبان مخالف مشى عالمان دینى مشهور از طیف هاى مختلف فکرى در یکصد و پانزده سال اخیر تاریخ ایران است

چکیده :متأسفانه باید گفت عملکرد شما در موارد یاد شده در فوق، هیچ نسبتى با مواضع شهید مدرس ندارد. امیدوارم ملت ایران، خصوص جوانان، اینگونه مواضع شما را بپاى عالمان دینى که از ارکان استقلال ایران و تاب آورى جامعه میباشند و شهید مدرس که قرار بود براى شما و مسئولین حکومتى اسوه باشد، نگذارد....


محمد ترکمان

با نام و یاد خداى عادل و مهربان و عشق به سرافرازى ملت کهنسال و با فرهنگ ایران

از آنجا که نویسنده این سطور بیش از نیم قرن است به مطالعه و تحقیق در تاریخ معاصر میهن پرداخته و بیش از چهار دهه پیش کتابى از مواضع آیات ثلاثه نجف (مرحومان آخوند خراسانى ، ملا عبدالله مازندرانى و میرزا حسین خلیلى تهرانى ) در قضایاى مشروطیت و رویدادهاى پس از آن فراهم آورده بودم و در سالهاى متأخر دوجلد ” رسائل ، اعلامیه ها، مکتوبات و … مرحوم شیخ فضل الله نورى ” که داراى مواضع دیگرى بوده است را در سالهاى ١٣۶٢ و ١٣۶٣ منتشر ساخته ام و همچنین موضع گیریهاى و بیانات شهید مدرس در انجمن ملى اصفهان و انجمن ولایتى اصفهان و مذاکرات آن شهید در مجلس دوم شوراى ملى به عنوان طراز اول و نماینده آقایان خراسانى و مازندرانى و در ادوار سوم ، چهارم، پنجم ، ششم مجلس شوراى ملى به عنوان نماینده مردم تهران در دو جلد و بیش از یکهزار و یکصد و نود صفحه منتشر نموده ام و در طول ۵٠ سال گذشته در موضع گیرى هاى مرحوم آیه الله سید کاظم یزدى که داراى مشربى دیگر در مسائل سیاسى بوده است و مرحومان میرزا محمد تقى شیرازى، میرزاى نائینى و شیخ الشریعه اصفهانى و سید اسماعیل صدر، شیخ عبدالکریم یزدى ، آیه الله بروجردى مطالعه و تحقیق کرده ام و در ۴٨ سال پیش مواضع سیاسى مرحوم آیه الله خمینى را گردآورى و در سال ١٣۵٢ در پاریس منتشر نموده ام ، از آنجا که در این ایام به کرات مورد سئوال قرار می گیرم و و نمی توانم دم فرو بندم و حقیقت را نگویم و از مواضعى که آن شوراى محترم در تحدید و تهدید حقوق شهروندانى که خود را به عنوان نامزد در انتخابات مختلف به جامعه عرضه می کنند ذیل عناوینى از جمله ” عدم احراز صلاحیت “، مانع حضور آنان و عرضه نمودن خود به ملت می شوید و با این عمل طبقات و اقشار وسیعى از ملت و سلائق مختلف را از حضور در انتخابات که حق قانونى و شرعى و شهروندى آنان است به دلیل نداشتن نامزد مطابق سلیقه خود محروم می سازید ، به عنوان یک شهروند آشنا به تاریخ معاصر کشور و نحله هاى مختلف فکرى عالمان دینى در این بازه زمانى، اعلام می دارم عمل شما در این باره و همچنین مداخله آن شورا در مسائل اقتصادى و معیشت مردم، سیاست خارجى و مسائل اجتماعى که فاقد تخصص در امور مزبور می باشید، بدعتى است خطرناک در تاریخ معاصر کشور که هم موجب ضرر و زیان به منافع و امنیت ملى ، حقوق ملت و وهن اسلام و مسلمین و معیشت و زندگى مردم و همچنین ضرر به جایگاه قانونى شوراى محترم نگهبان می باشد .

در پایان این جمله تاریخى شهید مدرس نماینده آخوند خراسانى و مازندرانى و عضو هیئت طراز اول در مجلس دوم و چهار دور نماینده ملت در مجلس شوراى ملى تا پیش از آنکه انتخابات در ایران توسط رضاخان مستبد مطلقه وابسته به بیگانه کاملا فرمایشى و مهندسى شود در مجلس ششم بیاد شما مى آورم که فرمود :
” ما می گوئیم وکیلیم، ولىّ نیستیم . ولىّ آن کسى است که آنچه خودش مستقلآ صلاح می داند، اجرا بکند ، وکیل این است که نظر موکلینش را هم بداند .” ( مدرس در پنج دوره تقنینیه ، محمد ترکمان ، ج دوم ، مؤسسه پژوهش و مطالعات فرهنگى ، ١٣٧۴، ص ٣۵٩. )

متأسفانه باید گفت عملکرد شما در موارد یاد شده در فوق، هیچ نسبتى با مواضع شهید مدرس ندارد. امیدوارم ملت ایران، خصوص جوانان، اینگونه مواضع شما را بپاى عالمان دینى که از ارکان استقلال ایران و تاب آورى جامعه میباشند و شهید مدرس که قرار بود براى شما و مسئولین حکومتى اسوه باشد، نگذارد.

ان ارید الا الاصلاح مااستطعت و ما توفیقى الا بالله علیه توکلت و الیه انیب ( مصحف شریف ، سوره هود ، آیه ٨٨)Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.