سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سید حسن خمینی: شود تو برای من منتخب کنی و بگویی به این رای بده!...

سید حسن خمینی: شود تو برای من منتخب کنی و بگویی به این رای بده!

چکیده :یادگار امام در مراسم اختتامیه دهمین رویداد طریق جاوید: اگر می گوییم حکومتی که اقبال عمومی را ندارد مشروع نیست، حکم خداست. وقتی می گوییم اقبال عمومی، نظر جمهور (اکثریت)، شرط مشروعیت نظام است و انتخابات مشروعیت ساز است، از این جهت است که اقبال عمومی از نظر امام جزئی موضوع است. همان خدایی که...


یادگار امام در مراسم اختتامیه دهمین رویداد طریق جاوید:

اگر می گوییم حکومتی که اقبال عمومی را ندارد مشروع نیست، حکم خداست.

وقتی می گوییم اقبال عمومی، نظر جمهور (اکثریت)، شرط مشروعیت نظام است و انتخابات مشروعیت ساز است، از این جهت است که اقبال عمومی از نظر امام جزئی موضوع است.

همان خدایی که گفته اگر فقیه نیستی ولایت نداری، اگر عادل نیستی ولایت نداری، اگر آگاه به زمان نیستی ولایت نداری، این را هم قید گذاشته است.

خدا می گوید همه (پیامبران) را فرستادیم تا خود مردم اقامه قسط کنند. خودشان اقامه داد کنند.

جامعه باید خودش همراه باشد، خودش همدل باشد.

نمی شود برای مردم تصمیم گیری کرد.

دوستان انصاف داشته باشند. شما حق رای دارید، من هم حق دارم آن کسی که دلم می خواهد را انتخاب کنم. هر کدام که اکثریت را کسب کردیم محل اطاعت است. نمی شود تو برای من منتخب کنی و بگویی به این رای بده!

منبع: جمارانDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.