سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دولت و وزیر کشور اعتدال باز هم از سه نقطه شکایت کرد/ محتمل بودن تجدیدنظر در ادمه فعا...

دولت و وزیر کشور اعتدال باز هم از سه نقطه شکایت کرد/ محتمل بودن تجدیدنظر در ادمه فعالیت سه نقطه

چکیده :آیا اعتدالیون شاکی، از سه‌نقطه و رسالت آگاهی بخش این رسانه، انتظار دارند از چهار سالِ خسارت بار دوم چیزی نگوییم؟ نگوییم به چه دلیل بدنه اجتماعی گسترده اصلاحات، طبقه متوسط دغدغه‌مند، روشنفکران و همه جریانات پیشرو دچار چنین یأس و سرخوردگی شده‌اند و چه جریانی (خواسته یا ناخواسته با عملکرد خود در کنار اقتدارگرایان قرار گرفته‌اند) همه آنها را از صندوق رأی و اثرگذاری آن ناامید کرده...


یوسف حسنی تبار

وقتی می‌گوییم اعتدال عرصه سیاست و کنشگری را به ابتذال کشانده است بیراه نمی‌گوییم. از عجایب سیاست در عصر اعتدال اینکه دولت و جریانی که با حمایت حداکثری اصلاحات و رسانه‌هایی چون سه‌نقطه به قدرت رسید، متصل از ما شکایت می‌کند (آن‌هم نه از سوی رده‌های پایین بلکه از سوی چند وزیر دولت!) ولی از آن سو قوه‌ای که منتقد جدی آن بوده و هستیم و آن‌را بخشی از هسته سخت قدرت می‌پنداریم اخیراً در دادگاه با رسانه ما محترمانه برخورد می‌کند و سخن ما را می شنود!! (البته در دادگاههای انقلاب کاملا عکس این موضوع بوده و در کمال بی‌انصافی و به زشت‌ترین شیوه ممکن برخورد شده است. فی المثل؛ در بهمن ماه ۹۶ قاضی را به پادگان سپاه آورده و در پادگان اینجانب را تفهیم اتهام نمودند و بسیاری نمونه‌های دیگر )

شکایت اخیر وزیر کشور دقیقا مصادف با روز جهانی آزادی رسانه‌ها (به بهانه مطلبی مربوط به یک‌سال قبل) پوششی است از نقدهای جدی سه‌نقطه بر مجموعه عملکرد خسارت بار این نهاد و جریان اعتدال در چهار سال اخیر و جالب اینکه نهادی که در مقابل بسیاری مشکلات و نقدها و ضعف‌ها امکان و فرصت پاسخگویی ندارد چطور فرصت شکایت و پیگرد از یک رسانه مجازی و مدیر آن را دارد.
حال که دولت اعتدال ما را به پاسخگویی در دادگاه فرا می‌خواند سه نقطه نیز جریان اعتدال را به پاسخگویی در برابر همه سوالاتی که این چهار سال از زبان مردم و جامعه مدنی مطرح کرده است فرا می‌خواند.
یک ماه مانده تا پایان کار اعتدال و وزرای آن؛
از فاجعه آبان بگویند
از انتصابات غیرهمسو با جریانات حامی بگویند
از رد صلاحیت‌های گسترده در هیات‌های اجرایی بگویند
از اثرات تورم ۸۰۰ درصدی بر زندگی سخت توده‌ها بگویند
از مدیریت کرونا بگویند
از بحران بورس و استیصال دهها میلیون سهامدار بگویند و از بسیار پرسش‌های بی‌پاسخ دیگر بگویند…

آیا اعتدالیون شاکی، از سه‌نقطه و رسالت آگاهی بخش این رسانه، انتظار دارند از چهار سالِ خسارت بار دوم چیزی نگوییم؟ نگوییم به چه دلیل بدنه اجتماعی گسترده اصلاحات، طبقه متوسط دغدغه‌مند، روشنفکران و همه جریانات پیشرو دچار چنین یأس و سرخوردگی شده‌اند و چه جریانی (خواسته یا ناخواسته با عملکرد خود در کنار اقتدارگرایان قرار گرفته‌اند) همه آنها را از صندوق رأی و اثرگذاری آن ناامید کرده است…

پیشتر که جناب دژپسند، وزیر اقتصاد و معاون ایشان یعنی رییس سازمان امور مالیاتی کشور از سه‌نقطه و اینجانب شکایت کرده بود، ابتدا قاضی در دادگاه اول شکایت وارده را رد و حکم منع تعقیب صادر کردند اما با پیگیری و شکایت مجدد جناب وزیر و معاون وی، پرونده برای بار دوم به جریان افتاد و در پایان اینجانب و کانال سه نقطه در نهایت بی‌انصافی و به علت ناکارآمد خواندن وزیر اقتصاد محکوم شدیم. وزیری که رئیس دولت آن در زمان انتخابات با شعار رفع حصر از محصورین عزیز رأی آورده، بدون اینکه ارتباط و موضوعیتی با عنوان شکایت داشته باشد، تصاویری که در سه‌نقطه از محصورین منتشر شده را ضمیمه پرونده کرده بود.
این کار قبیح و این عمل زشت از سوی وزیری که با لابی اصلاح‌طلبان به منصب رسیده، نتیجتا چه برداشتی در پی دارد؟ آیا جز این است که اشاره‌ای به دستگاه قضا دارد بر حامی بودن رسانه متهم از فتنه گران! و جریان ۸۸ تا به زعم خود محکومیت اینجانب را پیشاپیش رقم زده باشد که نهایتا این‌گونه هم شد.
رسانه‌های اصلاح‌طلب نباید از ترس اینکه مبادا جریان مخالف از نقد دولت در راستای اهداف خود استفاده کند، دچار خودسانسوری شده که سخت پشیمانی به بار خواهد آورد و تهی شدن سنگر از جامعه اصلاح‌طلبی را در پیش داشته و خواهد داشت.

سه نقطه بدون هیچ پشتوانه مالی و در سخت ترین شرایط اقتصادی با وجود همه فشارها تنها بخاطر رسالت مدنی و میهنی به فعالیت خود ادامه داده و از نقد حاکمیت، دولت و حتی شبه اصلاح‌طلبانی که در این جریان رخنه کرده‌اند دست بر نداشته است.

مهم/ سخن آخر؛
سه نقطه امروز نیازمند حمایت سیاسی از سوی تمامی جریانات آزادی‌خواه بخصوص جرایان اصلاحات است تا بر این عمل ناجوانمردانه دولت اعتدال بشورد، رسانه‌ای که هم جزء ستاد مجازی روحانی در انتخابات سال ۹۶ بوده است و هم اینکه در همان سال و پس از انتخابات پرونده‌ای بالغ بر ۳۰۰ صفحه در دادگاه برای آن تشکیل شد، امروز و این‌گونه با شکایت پی در پی وزرای خود، پاسخ ایستادگی دیروز ما را می‌دهد.
لذا با دیدن حمایت سیاسی از سوی هم‌قطاران خود بر این راه پای خواهیم فشرد و در غیر اینصورت محتمل است در ادامه فعالیت کانال سه‌نقطه تجدید نظر به عمل آید.
الخیرو فی الماوقع

منبع: سه نقطهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.