سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شیوه مدیریت رهبری به ظهور و تقویت مافیای فساد منجر شده است...

شیوه مدیریت رهبری به ظهور و تقویت مافیای فساد منجر شده است

چکیده : در قعر آب دریایی از لجن خوابیده که به دلیل فقدان روزنامه نگاری تحقیقی در ایران و سیستم سرکوبگر هنوز رویت نشده. به قول معروف " از هر طرف که رفتم جز وحشتم نیفزود...". مبارزه با فساد با افشاگری صرف ممکن نیست عزم ملی میخواهد. نیازمند ترمیم نهادهای سیاسی است، امنیت رسانه می خواهد یعنی همه آنچه که در سیستم قدرت مطلقه غایب...


مجتبی نجفی

مدیران و کارکنان یکی از شهرداریهای تهران واکسن خواری کرده اند و سهمیه پاکبانان زحمتکش را غصب و برای مصونیت از کرونا واکسن زده اند. مجلس انقلابی چندین میلیارد بودجه را به نورچشمی ها می دهد و صداوسیمای انحصارطلب را از بودجه عمومی به بهانه حضور و نظارت بر شبکه های اجتماعی سیراب میکند. نهادهای تحت امر رهبری لانه فسادند چون نظارتی بر آنها نیست. از یکه تازی نظامیان در اقتصاد و فساد مترتب بر آن بگذریم که بارها گفته شده. دولت در جریان ارز چهارهزار و دویست تومانی و پولی کردن واکسن نشان داد تا چه میزان غرق در فساد است. از پرونده های براداران رئیس جمهور و معاون اولش می گذرم. کمتر ماهی است که خبر بازداشت شهرداران یا اعضای شورای شهر منتشر نشود.

اینها همه کف روی آب است. در قعر آب دریایی از لجن خوابیده که به دلیل فقدان روزنامه نگاری تحقیقی در ایران و سیستم سرکوبگر هنوز رویت نشده. به قول معروف ” از هر طرف که رفتم جز وحشتم نیفزود…”. مبارزه با فساد با افشاگری صرف ممکن نیست عزم ملی میخواهد. نیازمند ترمیم نهادهای سیاسی است، امنیت رسانه می خواهد یعنی همه آنچه که در سیستم قدرت مطلقه غایب هستند.

حالا بگذارید اینها را در کنار گزارش اخیر نشریه علمی نیچر که نسبت به وضعیت وخیم بحران آب در ایران هشدار داده. بحرانی که عمیق شدنش با فساد رابطه مستقیم دارد. نیروهای سیاسی اجتماعی منتقد باید حول محور مبارزه با فساد گفتمان شکل دهند چرا که مبارزه با فساد نیازمند تبیین شکل گیری مساله در عرصه عمومی و ساخت پشتوانه اجتماعی برای آن است و الا با نیت پاک و اراده محکم هم سرانجامی ندارد. تا این مبارزه به گفتمان تبدیل نشود افسوس ها از فسادها تنها به پیش پا افتاده کردن مفهوم مبارزه با فساد منتهی میشود.

تمام نهادهای سیاسی جمهوری اسلامی درگیر فسادند و فساد مثل غده سرطانی تمام اعضا را آلوده کرده. این در حالی است که مدام میگویند رهبری ساده زیست است. چه فایده که شیوه مدیریتش به ظهور و تقویت مافیای فساد منجر شده‌. مبارزه با فساد و تبیین گفتمان و شکل گیری آن وظیفه ملی میهنی همه آنهایی است که بر توسعه دموکراتیک ایران اجماع دارند چرا که تاریخ معاصر ما نشان می دهد جز با شیشه ای کردن قدرت و تقویت جامعه مدنی به عنوان چشم ناظر بر حکومت امکان مبارزه با فساد نیست. برای همین در دل ” ایران مدنی” جنبش مبارزه با فساد نهفته است. فسادی که امروز ساختار سیاسی حاکم را آلوده کرده تنها خطرش متوجه نظام نیست ایران را نشانه گرفته. سرزمینی که در حال خشک شدن است…Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.