سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کسی مشتاق حضور در چنین فضای غیراخلاقی، غیرعقلانی و ناعادلانه‌ای نیست...

کسی مشتاق حضور در چنین فضای غیراخلاقی، غیرعقلانی و ناعادلانه‌ای نیست

چکیده :چاره کار سیاست، مشارکت مردم و نخبگان در یک فرآیند دموکراتیک با به رسمیت شناختن حقوق شهروندان است و نه راه‌حل‌هایی از نوع دوستان کیهان که یکبار با "معجزه هزاره سوم" و حکومت یکپارچه، منابع انسانی و اقتصادی و اجتماعی کشور را بر باد دادند و این بار باز هم سودای حکومت نظامیان و اقتدارگرایی مجدد را دارند! البته آنها نباید جامعه را فاقد حافظه تاریخی...


مصطفی معین

روزنامه کیهان در شماره امروز خود (چهارشنبه اول اردیبهشت) برای سامان دادن آرایش جناحی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری، نام اینجانب را در کنار بیست تن دیگر از دولتمردان و شخصیت‌های اصلاح‌طلب و سیاسی بعنوان نامزدهای مسلم انتخابات آورده است.

اگرچه خبرهای روزنامه‌ای که با تکیه بر بیت‌المال عملا در کانون “امپراطوری دروغ” و همنوایی با دشمنان منافع ملی ایران قرار گرفته است، نیاز به تکذیب ندارد؛ ولی از باب توجه دیگران به برخی عبرت های انتخاباتی چند نکته را یادآور می شوم:

۱. من هم مثل بسیاری از فعالان مدنی و سیاسی نگران سرنوشت ایران و مردم هستم؛ اما هیچ وقت معلول را به‌جای علت نمی‌نشانم. چاره کار سیاست، مشارکت مردم و نخبگان در یک فرآیند دموکراتیک با به رسمیت شناختن حقوق شهروندان است و نه راه‌حل‌هایی از نوع دوستان کیهان که یکبار با “معجزه هزاره سوم” و حکومت یکپارچه، منابع انسانی و اقتصادی و اجتماعی کشور را بر باد دادند و این بار باز هم سودای حکومت نظامیان و اقتدارگرایی مجدد را دارند! البته آنها نباید جامعه را فاقد حافظه تاریخی بدانند!

۲. تا این همه مانع استصوابی و غلبه منافع جناحی و شخصی بر مصالح ملی هست، دوستان خیالشان جمع باشد که کسی مشتاق حضور در چنین فضای غیراخلاقی، غیرعقلانی و ناعادلانه‌ای نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.