سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سند همکاری ایران و چین: همکاری برای کنترل فضای مجازی...

سند همکاری ایران و چین: همکاری برای کنترل فضای مجازی

چکیده :سند همکاری چین ایران شامل ۹ بند و ۳ ضمیمه است که در این سه ضمیمه «اهداف اساسی»، «تفصیل در زمینه همکاری» بین دو کشور و «جزییات زمینه‌های همکاری» آمده...


محمود نبویان، نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجل، با اشاره به جزییات سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، گفته است با توجه به اینکه حاکمیت فضای مجازی « از دست ما خارج شده»، «برای ما بسیار حائز اهمیت است که با همکاری با چینی‌ها بتوانیم بر فضای مجازی خود حاکمیت داشته باشیم.»

او در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر منتشر شده، از اعمال حاکمیت بر فضای مجازی و «موتورهای جستجوگر، پیام‌‌رسان‌های اجتماعی و پست الکترونیک» به عنوان موارد مدنظر نام برده و گفته است در تولید «تبلت، لپ تاپ و موبایل و در زمینه هوش مصنوعی» می‌توانیم با چین همکاری کنیم.

به گفته نبویان سند همکاری چین ایران شامل ۹ بند و ۳ ضمیمه است که در این سه ضمیمه «اهداف اساسی»، «تفصیل در زمینه همکاری» بین دو کشور و «جزییات زمینه‌های همکاری» آمده است.

پیش از این مقام‌های وزارت خارجه ایران به رئوس کلی این سند اشاره کرده بودند و توضیحی درباره وجود سه ضمیمه که پیوست این سند همکاری شده، نداده بودند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.