سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدای زندانیان سیاسی ایران باشیم، آزادی حق مسلم ایشان است...

صدای زندانیان سیاسی ایران باشیم، آزادی حق مسلم ایشان است

چکیده :جمع میان اعتقاد به آزادی بیان با جرم انگاری تبلیغ علیه نظام سازگاری ندارد و موجب شده با بی صداقتی حاکمیت در رعایت و حمایت از حقوق اساسی مردم تعداد زیادی از هموطنان معترض ، بیخود و بی جهت به زندان بیفتند و اینگونه شاهد ختم حقوق و آزادی های فردی در ایران...


آرش کیخسروی

روز یکشنبه فرصتی پیدا کردم تا دیدار بسیار کوتاهی با همکار پیشکسوت و گرامی ام سرکار خانم گیتی پورفاضل در زندان اوین داشته باشم.

خانم پورفاضل یکی از امضاءکنندگان نامه ای است که طی آن از آقای خامنه ای درخواست نموده اند تا از سمت رهبری استعفا دهد و بخاطر همین تقاضای ساده و بیان عقیده ، سازمان اطلاعات سپاه برای ایشان پرونده ای ساخته و شعبه ی ۲۶ دادگاه انقلاب تهران نیز به زندان طولانی مدتی محکومشان کرده است.

در زندان نگه داشتن خانم پورفاضل و انسان های آزاده و شجاع و معترضان به نظم موجود منشایی جز وجود ظلم ساختاری و سرکوب سیستماتیک ندارد و اگر همین قانون نیم بند کنونی نیز حاکم باشد جملگی ایشان از اتهامات مغرضانه ی وارده تبرئه خواهند شد.

در نظام جمهوری اسلامی مخالفان نه تنها مجالی برای حضور قانونی در صحنه سیاست ندارند بلکه نظام به رعایت آزادی های مصرح در قانون اساسی خودش هم پایبند نیست.

جمع میان اعتقاد به آزادی بیان با جرم انگاری تبلیغ علیه نظام سازگاری ندارد و موجب شده با بی صداقتی حاکمیت در رعایت و حمایت از حقوق اساسی مردم تعداد زیادی از هموطنان معترض ، بیخود و بی جهت به زندان بیفتند و اینگونه شاهد ختم حقوق و آزادی های فردی در ایران هستیم.

در این وضعیت همه ی ما می باید برای جلوگیری از به زندان انداختن هموطنان فعال و شریف خود در جستجوی راهکاری باشیم تا مدیریت دستگاه قضایی در مقابل این ظلم آشکار پاسخگو شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.