سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه نقض حقوق زندانیان سیاسی در زندان ها...

ادامه نقض حقوق زندانیان سیاسی در زندان ها

چکیده : شاپور احسانی راد و پویا قبادی دو زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ بدون ارائه دلیل و بالاجبار از بند عمومی زندان به قرنطینه زندان منتقل و در معرض ابتلا به کرونا قرار گرفته...


احمدرضا حائری

ساعتی پیش افسرنگهبانی بند ده تیپ دو زندان تهران بزرگ با مراجعه به ‎شاپوراحسانی راد فعال کارگری و ‎پویا قبادی فعال مدنی، دو زندانی سیاسی این بند را بدون ارائه هیچگونه توضیحی، به عنوان تنبیه به سالن شش که قرنطینه زندان و محل ‏نگهداری زندانیان مشکوک به کرونا است فرستاده اند، ‎احسانی راد و ‎قبادی اصرار داشته اند که نام مقام صادرکننده این دستور غیرقانونی و دلایل آن را بدانند که ماموران زندان اظهار داشته اند “ما مجری دستورات رئیس زندان هستیم”، این رفتار مقامات زندان تهران بزرگ علاوه بر اینکه غیرقانونی است، با توجه به حضور زندانیان تازه وارد و مشکوک به ‎ کرونا در قرنطینه و شرایط بسیار بد آن نسبت به بند عمومی، در واقع نوع آزار و اذیت و شکنجه روحی و روانی زندانی است، و حتی اگر این دو مشکل هم وجود نداشت، صرف جابه جائی زندانیان نوعی سلب آسایش و اعمال فشار بر آنها محسوب می شود.

‌شاپوراحسانی راد که از رزمندگان دفاع مقدس بوده و بیست و دوماه داوطلبانه برای دفاع از تمامیت ارضی این سرزمین جنگیده است، در دو دهه اخیر نیز برای احقاق حقوق کارگران و بازنشستگان در قالب اتحادیه آزاد کارگران ایران تلاشی شبانه روزی داشته، اکنون و در سن شصت و دو سالگی با حکم پنج سال زندان، ‏از اینکه همه زندگیش را صرف مبارزه برای این سرزمین و مردمش کرده از او قدردانی کردند! شاپور امروز در ‎زندان تهران بزرگ وارد دهمین ماه از حبس پنج ساله اش شد، که در آستانه عید از سوی مقامات زندان نیز عیدی گرفت و بدون ارائه هیچ دلیلی و بالاجبار به قرنطینه سرد و بدون امکانات زندان منتقل شد.

او در این سن و سال و با وجود ظلمی که در حقش شده و رنجی که از دیسک کمر و…می کشد، ده ماه است بی سر و صدا در حال تحمل حبس بوده و همیشه کمک کار زندانیان اعتراضات آبان و دیگر زندانیان سیاسی بوده و هوای آنها را داشته و با زندانبانان هم مشکلی نداشته است، مسولین زندان تهران بزرگ چرا با او ‏چنین رفتاری داشته اند؟ این سوال من، سوال بیش از صد زندانی سیاسی همبند شاپور نیز هست، زندانیانی که تعدادی از آنها از ظهر تاکنون در تماس با من همین سوال را مطرح کرده و نگران حال او هستند و این رفتار غیرقانونی و غیرانسانی مقامات زندان تهران بزرگ با این انسان آزاده و خیرخواه، و جوان محجوبی همچون پویا قبادی را محکوم کردند.

مقامات‎ قوه قضائیه باید بدانند تحول قضائی نه از پشت میزها و با صدور بخشنامه بلکه با سر زدن به دادگاه ها، دادسراها، بازداشتگاه ها و زندان ها امکان تحقق دارد، لطفا سری به تیپ دو زندان تهران بزرگ بزنید و بپرسید که چرا دو زندانی سیاسی را بدون ارائه هیچ ‏توضیحی، بالاجبار به قرنطینه برده و در معرض ابتلا به کرونا و مرگ قرار می دهند!؟

بپرسید آیا قانون تفکیک جرائم را که مدتها از ابلاغ آن می گذرد اجرا کرده اند!؟ا و اگر نکرده اند، چرا به به بهانه اجرای آن زندانیان سیاسی را از تیپ ۵ که ساس و موش کمتری داشت به تیپ دو جابه جا کردند!؟ و ده ها ‏سوال دیگری که اگر به زندان ها سرکشی کنید و با زندانیان صحبت کنید برای تان مطرح خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.