سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

چه پاسخی داریم؟

چکیده :اصلاح طلبی یعنی پذیرفتن این واقعیت و دست برداشتن از فریفتن خود که این صدای البته حداقلی، نمای واقعی نظام حاکم است که قدرت ساماندهی، سیاستگذاری، تقنین و نظامی گری دارد و نهادهای شبه انتخابی در جمهوری اسلامی یا فاقد قدرت و یا واجد حداقلی از قدرت در بی اهمیت ترین ساحات نظام است، در نتیجه صوری و فریبنده است پس با برجسته سازی کاذب آن نهادها نه خود و نه مردم را فریب ندهیم و امید پوچ نیفشانیم که نتیجه اش سرخوردگی و وازدگی شدید بعدی...


کلمه- گروه سیاسی:

سخنان این امام جمعه، آینه مواضع نظری و عملی هرچند کوچک، نامقبول و ضد مردمی اما بازتاب دهنده منویات پسا چله ی نظام حاکم بر ایران است.
آینه ای که هیچ ندارد جز قدرت.
ضد مردم
ضد دین
ضد آزادی
ضد عقلانیت
ضد تکثر
ضد عدالت
اما ذی قدرت
و تبلور ذی قدرت بودن این سخنان، خود نظام حاکم بر ایران است.
معنای قانون، انتخابات و ملت در ایران در نظر نظام حاکم سخنان همین امام جمعه ای است که به صراحت می گوید:

«شورای نگهبان ترحم نکنید دل ما را خوشحال کردید که همه را رد صلاحیت کردید.
به این می گویند انقلابی گری ،به همین دلیل هم رهبری به این مجلس گفتند انقلابی ترین مجلس بعد از انقلاب

شما در تنگه احد هستید یک فرد انقلابی شناسایی کنید و او را بیاورید رئیس جمهور کنید.چهار تا رئیس جمهور گذشته کدامشان صلاحیت داشتند؟

این جا دموکراسی غربی نیست که همه مردم بیایند در انتخابات شرکت کنند.»

اصلاح طلبی یعنی پذیرفتن این واقعیت و دست برداشتن از فریفتن خود که این صدای البته حداقلی، نمای واقعی نظام حاکم است که قدرت ساماندهی، سیاستگذاری، تقنین و نظامی گری دارد و نهادهای شبه انتخابی در جمهوری اسلامی یا فاقد قدرت و یا واجد حداقلی از قدرت در بی اهمیت ترین ساحات نظام است، در نتیجه صوری و فریبنده است پس با برجسته سازی کاذب آن نهادها نه خود و نه مردم را فریب ندهیم و امید پوچ نیفشانیم که نتیجه اش سرخوردگی و وازدگی شدید بعدی است.

گام بعد روشن کردن نوع مواجهه با این قدرت است؛
در خیابان؟
همراهی با ملت؟
نادیده انگاشتن حکومت نامشروع در سیاست داخلی و خارجی؟
سلب همکاری با حکمرانی؟
باور و سپس تقویت و تعمیق فعالیتهای سیاسی جامعه محور و تمرین کار اجتماعی صادقانه بدون میز و رانت و بودجه همانند دیگر اقشار ملت؟
ابطال انتخابات استصوابی در عمل؟
کدامیک؟
اینها پرسش های بنیادینی است که روزی هر جنبش و جبهه و حزب و شخص اصلاح طلب باید بدان پاسخ گوید و آن روز دم به دم نزدیک و نزدیک تر می‌شود!
و اعوذ بالله من الهمزات الشیاطین

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.