سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ملت را مضحکه نکنید

چکیده :این کدام جمهوری است که مردم آن، چه مخالف ادامه راه دولت باشند و چه موافق آن، فقط فرامین رهبر و دفتر و متصدیان امنیت در آن اجرایی می‌شود؟ حال اگر تصمیم ملت خاتمه این فضاحت باشد، پای کدام برگه رای را باید امضا کنند تا عدم صلاحیت دولت تایید...


محمدهادی علیمردانی

بر فرض محال که نمایندگان مجلس و رئیس دولت منتخب مردم بودند و شورای نگهبان دست به مهندسی انتخابات‌ها نمیزد، آیا با وجود استجازه‌ها، فرمایشات و اختیارات رهبری چیزی از خواست مردم باقی‌ می‌ماند؟

اگر کمی به عقب نگاه کنیم، هنوز از قصه شورای سران در آبان ۹۸ دو روز نگذشته بود که رهبری با سخنرانی خود، اقدام برخی نمایندگان برای لغو دستور شورای سران را از بیخ منحل کردند. این قصه ادامه دار است.

رهبری در ارتباط تصویری با نمایندگان حاکمیت در مجلس صراحتا اعلام کرد: اعتقاد راسخ دارم که دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و بعد از پایان دوره قانونی خود، امانت را با ارائه صورت وضعیت، به دولت بعدی تحویل دهند.

این کدام جمهوری است که مردم آن، چه مخالف ادامه راه دولت باشند و چه موافق آن، فقط فرامین رهبر و دفتر و متصدیان امنیت در آن اجرایی می‌شود؟ حال اگر تصمیم ملت خاتمه این فضاحت باشد، پای کدام برگه رای را باید امضا کنند تا عدم صلاحیت دولت تایید شود؟

اگر بناست که شورای نگهبانِ منصوب رهبر، رئیس دو قوه را تعیین کند و شخص ایشان ریاست عدلیه را و در نهایت هم خودش بگوید و سایرین لبیک گویان اطاعت امر کنند، پس قوای سه‌گانه به کار چه کسی می‌آید؟ همان دفتر فرامین را اجرایی کند و ملت را مضحکه نکنید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.