سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روابط عمومی جمعیت امام علی: اخیرا اعضایی که با جمعیت همکاری دارند، مورد تهدید قرار ...

روابط عمومی جمعیت امام علی: اخیرا اعضایی که با جمعیت همکاری دارند، مورد تهدید قرار گرفته‌اند

چکیده :اشخاصی زیادی از جمعیت حمایت کردند. این حمایت‌­ها شامل جامعه‌ی مدنی، اساتید دانشگاه، فعالان مدنی، خبرنگاران و افراد مسئولی از اعضای شورای شهر در شهرهای مختلف کشور، فعالین حقوق بشر، مدیران سازمان‌ها و سایر افراد و...


خانواده‌ها با بازپرس پرونده ملاقاتی داشتند؛ اما درباره‌ی اتهامات آن سه نفر صحبتی نشد. درباره‌ی داشتن وکیل هم گفتند براساس تبصره‌ی ۴۸ تنها از آن لیست اجازه‌ی گرفتن وکیل خواهند داشت. بنابراین برای این پرونده فعلا وکیلی ندارند؛ چون نمی‌خواهیم از آن لیست وکیلی را انتخاب کنیم.

آنها معمولا از زندان یک روز در میان یا چند روز یک‌بار تماس می‎گیرند. در بند دوالف زندان اوین هستند. اگرچه در شبکه‌های اجتماعی اتهاماتی نسبت به این سه نفر مطرح می‌شود، مثلا ارتباط جمعیت با گروه‌های مخالف (اپوزیسیون). خانواده‌ها با بازپرس هم در این باره صحبت کردند و ایشان اذعان داشتند که هیچ‌گونه اتهامی علیه این سه نفر منتشر نشده است. بنابراین جمعیت این حق را بر خود محفوظ می‌داند که علیه این افراد و رسانه‌ها شکایت کند.

اشخاصی زیادی از جمعیت حمایت کردند. این حمایت‌­ها شامل جامعه‌ی مدنی، اساتید دانشگاه، فعالان مدنی، خبرنگاران و افراد مسئولی از اعضای شورای شهر در شهرهای مختلف کشور، فعالین حقوق بشر، مدیران سازمان‌ها و سایر افراد و ارگان‌هاست.

اخیرا اعضایی که با جمعیت همکاری دارند، مورد تهدید قرار گرفته‌اند. پیام‌هایی خصوصی به آنها به صورت ناشناس ارسال شده و صحبت‌هایی به گوش اعضای داوطلب رسیده است که به نوعی ادامه‌ی فعالیت‌ آنها با تهدید و ناامنی مواجه شده است. این برای فضای مدنی و کار دواطلبانه تهدیدی جدی است./ انصاف نیوزDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.