سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دستور توقیف ۴ نفتکش ایرانی توسط دادگاه فدرال آمریکا...

دستور توقیف ۴ نفتکش ایرانی توسط دادگاه فدرال آمریکا

چکیده :دولت آمریکا در هفته‌های گذشته وقتی ایران با تبلیغات گسترده برای مادورو بنزین فرستاد اعلام کرد با تمام توان در مقابل تبانی دو دولت می‌ایستد و بلافاصله ۱۲۵ فروند نفتکش و کشتی تجاری و مسافری ایران به‌همراه ۴ کاپیتان را تحریم کرد. همچنین ۸ فروند کشتی دیگر که در انتقال نفت ونزوئلا نقش داشتند نیز تحریم...


بهزاد احمدی نیا

دادگاه فدرال واشنگتن دی‌سی در یک دادخواست مدنی، حکم به توقیف چهار نفتکشی داد که ماه پیش با بنزین بارگیری شده‌اند و عزم ونزوئلا هستند.

براساس این دادنامه که شخصی به نام ضیا فاروقی تنظیم کرده، این معامله توسط تاجری به نام محمود مدنی‌پور که با سپاه در ارتباط است انجام گرفته است.

در دادنامه استدلال شده که منافع این معاملات بنزین به جیب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اهداف تروریستی آن واریز می‌شود.
همچنین ۱۰۰هزار بشکه از بنزین ایرانی که نفتکش‌های یونانی حمل می‌کردند و پیش از این از نیمه‌راه ونزوئلا بازگشتند، توقیف شده است.

دولت آمریکا در هفته‌های گذشته وقتی ایران با تبلیغات گسترده برای مادورو بنزین فرستاد اعلام کرد با تمام توان در مقابل تبانی دو دولت می‌ایستد و بلافاصله ۱۲۵ فروند نفتکش و کشتی تجاری و مسافری ایران به‌همراه ۴ کاپیتان را تحریم کرد. همچنین ۸ فروند کشتی دیگر که در انتقال نفت ونزوئلا نقش داشتند نیز تحریم شدند.

ایران هنوز واکنشی به صدور این حکم توقیف نشان نداده و نفتکش‌ها به راه خود ادامه می‌دهند اما ممکن‌است در جبل‌الطارق یا هرجای دیگری به همراه محموله توقیف شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.