سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ما سپر انسانی بخش خصوصی نیستیم!

چکیده :کارگران هفت‌تپه آخرین حقوق دریافتیشان اسفند ماه بوده و اکنون ٣ماه است دستمزدی دریافت نکردند. آنها دو هفته است، در اعتراض به معوقات دستمزدی خود دست به اعتصاب زده و خواستار خلع ید مالکیت از اسدبیگی و رستمی...


حسین نقاشی

چه تعبیر رسایی کرده نماینده کارگران هفت‌تپه؛ سپر انسانی !

سپر انسانی اصطلاحی نظامی است و به معنای استفاده از مردم غیرنظامی در اطراف هدف‌های نظامی به منظور منصرف ساختن دشمن از حمله است.

این تاکتیک غیراخلاقی و غیر‌انسانی “جنگ‌سالاران” را این بار “سرمایه سالاران” بکار گرفته‌اند که خود نشانی است از همسانی فکری و روشی این دو “شَر”!

خواستم چیزی بنویسم ولی حرف‌های این نماینده‌ی کارگران به قدر کافی روشنگر و آگاهانه است:

«آقای قاضی هر موقع اینها[امید اسدبیگی و مهرداد رستمی مالکان هفت‌تپه] پرونده‌شون بالا می‌آید، از کارگران به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.»

کارگران هفت‌تپه آخرین حقوق دریافتیشان اسفند ماه بوده و اکنون ٣ماه است دستمزدی دریافت نکردند. آنها دو هفته است، در اعتراض به معوقات دستمزدی خود دست به اعتصاب زده و خواستار خلع ید مالکیت از اسدبیگی و رستمی شده‌اند.

«آقای قاضی من کارگر هفت تپه هستم و هزار کیلومتر و با هزار هزار تومان پول جمع کردن سایر فعالان خود را به این دادگاه رسانده‌ام تا صدای کارگران باشم.از زمانی‌که بخش خصوصی به اینجا اومده، به جز فلاکت و بدبختی و نکبت هیچ دستاوردی نداشته است.»

«آقای قاضی چرا وقتی من کارگر ادعای حقمو می‌کنم، برام پرونده سازی می‌کنند و لباس زندان تنم می پوشند ولی امید اسدبیگی با این حجم عظیم از فساد با کت و شلوار داره راست راست می‌چرخه؟ کجای این عدالت است؟»

منبع: اینستاگرام نویسندهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.