سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

جَوگیر نشوید!

چکیده :کامفیروزی گمان می‌کرد پدرش به شهادت رسیده تا «انسان» در این خاکِ بلادیده، عزیز و محترم باشد. نمی‌دانست این همان نظامی است که ۱۰ سالِ تمام، از توقیف فله‌ای مطبوعات تا جنایت کهریزک ⁧سعید مرتضوی⁩ نماد قدرتِ «فرزندان انقلابیِ آقا» در قوه قضائیه بود. ⁧غلامرضا منصوری⁩ هم همان راه مرتضوی را رفت و به خاطر محاکمه دهها روزنامه‌نگارِ بی‌پناه، عزیزِ نظام...


محمدجواد اکبرین

محمدعلی کامفیروزی، فرزند شهید در دیدار دانشجویان با رهبری خطاب به او می‌گوید که با برخی از سیاست‌های او مخالف است و می‌پرسد «شیوه تعامل با من و امثال من چگونه باید باشد؟»
رهبری هم می‌گوید بر خلاف زمان شاه که مخالفت با یک پلیس یا یک رئیس شهربانی زندان و سختی‌های فراوان داشت امروز مخالفت با رهبر جمهوری اسلامی جرم نیست.

حالا همین جوان به اتهام «توهین به رهبری» با حکم دادگاه انقلاب شیراز به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد. در رأی دادگاه انقلاب آمده جرم او این است که در یک سخنرانی گفته: «اگر رهبری از نقض حقوق شهروندی خبر ندارند جای تاسف دارد و اگر خبر دارند صد برابر جای تاسف دارد».

از قضا در همین هفته، رهبری به فرزندان انقلابی‌اش گفت «جَوگیر نشوید»! چون از اتهامات ⁧#صادق_لاریجانی⁩ می‌پرسیدند. این فرزندان وقتی در ۸۸ و ۹۸ گله‌ای می‌ریختند و آدم‌ربایی می‌کردند و می‌زدند و می‌کشتند «بصیر» بودند اما همین یکبار که به جای «چشم» گفتند «چرا؟» شدند جَوگیر.

کامفیروزی گمان می‌کرد پدرش به شهادت رسیده تا «انسان» در این خاکِ بلادیده، عزیز و محترم باشد. نمی‌دانست این همان نظامی است که ۱۰ سالِ تمام، از توقیف فله‌ای مطبوعات تا جنایت کهریزک ⁧سعید مرتضوی⁩ نماد قدرتِ «فرزندان انقلابیِ آقا» در قوه قضائیه بود. ⁧غلامرضا منصوری⁩ هم همان راه مرتضوی را رفت و به خاطر محاکمه دهها روزنامه‌نگارِ بی‌پناه، عزیزِ نظام شد. چند روز قبل از قتل، وقتی فهمید در دعوای باند رئیسی و باند لاریجانی و «نمایشنامه طبری» تاریخ مصرفش تمام شده، اسم رمز یادش آمد و گفت: «به ایران برمی‌گردم چون نظام را حرم می‌دانم». اما دیگر دیر شده بود.

مشکل مرتضوی و منصوری این بود که زیرکیِ صادق لاریجانی را نداشتند وگرنه هم «آقا» پناهِ فساد بود و هم «حرم» پناهگاه!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.