سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مهم «دشمنان» و «اطمینان» است

چکیده :رییس‌جمهوری که از گورخوابی، پشت بام خوابی، زباله گردی، نوزاد فروشی، آمار طلاق در اثر شدت فقر، آمار خودکشی در ایلام و سیستان، تشنگی و بی آبی خراسان جنوبی و بلوچستان، بی خانمان های زلزله کرمانشاه و سیل بلوچستان و گلستان و خط فقر خشن پایتخت و قیمت سکه و خانه و ارز و ماشین در کشورهای استبدادی و پنهان کار و دودوزه باز عالم باخبر است و سطح زندگی و معیشت و رفاه و آرامش مردم کشور خود را نیز می شناسد و از این رو اهمیت اساسی را اطمینان مردم به دولت...


کلمه – امیر آخولقه

حسن روحانی: در درجه اول مهم نیست که سفره مردم کوچکتر گردد!
مهم این است که دشمنان ما بفهمند مردم ما با اینکه سفره شون کوچکتر شده، دست از آرمان شون و نظام شون برنمیدارند و به حاکمان خودشان اطمینان دارند!

این سخن رییس‌جمهور یک مملکت است. مملکتی ظاهراً اسلامی!
رییس جمهوری در یکی از کرات آسمانی یا جایی در آنسوی آب های آزاد!

رییس جمهور جایی که سه نفر به خاطر حفظ آرمان و حقوق مردم و شوریدن بر کودتای انتخاباتی ۸۸ و پیر شدن پای حق ملت اما نشکستن، تقدیر شدند و زمام امور در دست گرفتند و برصدر نشستند و حرمت دیدند،
رییس‌جمهور کشوری که زبان ها به نقد گشوده است و قوه قضا در کمال استقلال و شجاعت، بی امریه حاکم و دسیسه بازجویان و

اتهامات سپاهیان حکم می‌کند و هرگز پای یک منتقد، یک سیاستمدار دلسوز، یک نهاد مدنی و یک خیریه خوش نام با بیست سال سابقه کار خیر مثل جمعیت امام علی، در آن کشور به احضار و تهدید هم نرسیده چه رسد به بازداشت و زندان و حبس!
ایشان رییس‌جمهور یک کشور سالم است! نسبتا سالم، که در آن طبری ها بیست سال رشوه و زمین و ویلا نمی خورند و کنار گوش دو رییس قوه قضاییه مثل قارچ سمی رشد نمی کنند!

ابدا! این که محال است.

در کشوری که ایشان رییس‌جمهور آن است ثبات نسبی بر تورم و قیمت کالاهای اساسی زندگی مردم برقرار است و پول جیب مردم یک شبه به یک سوم ارزش سقوط نمی‌کند و قیمت زمین و خانه در آن کشور در یک ماه ۴۰ درصد رشد نمی‌کند!

در کشوری که ایشان در زمره حاکمان مورد اطمینان مردم اش است، آلونک ها را بر سر بی خانمانان خراب نمی کنند و جان آسیه پناهی های بی پناه به زور بیل لودر بی روح و سرشار از خشونت نمی ستانند!

آری کشور ایشان، جایی در آنسوی آب های آزاد، در خیالی که به کرات آسمانی سر می‌کشد، کشور عدالت و آزادی و حقوق مردمان است.

در آنجا یک حاکم با اختیاراتی فراتر از ۸۰ درصد قدرت کشور و صفر درصد پاسخگویی وجود ندارد که تنها و تنها مسئولیت و دغدغه اش، چگونگی اعمال نظرات و توهمات ش در مبارزه با استکبار جهانی و از آن مهم تر تودهنی زدن به هر انتخاب استصوابی مردمان خودش باشد!

آنهم به زور پول قاچاق نفت و رشوه به آدم های تاریک و ناشناسی در جهان برای سیر کردن سپاهیان مخصوص و متعلق به خود از لقمه های حرامی که به قیمت حراج آبرو و حیثیت کشور و انهدام تشخص و اعتبار نام ایران و نابودی سفره و نان و خانه و زندگی و حداقل سطح معیشت مردم همان سرزمین یعنی ایرانیان تمام شده است.

رییس‌جمهوری که از گورخوابی، پشت بام خوابی، زباله گردی، نوزاد فروشی، آمار طلاق در اثر شدت فقر، آمار خودکشی در ایلام و سیستان، تشنگی و بی آبی خراسان جنوبی و بلوچستان، بی خانمان های زلزله کرمانشاه و سیل بلوچستان و گلستان و خط فقر خشن پایتخت و قیمت سکه و خانه و ارز و ماشین در کشورهای استبدادی و پنهان کار و دودوزه باز عالم باخبر است و سطح زندگی و معیشت و رفاه و آرامش مردم کشور خود را نیز می شناسد و از این رو اهمیت اساسی را اطمینان مردم به دولت می‌داند! طبیعی هم هست.

در یک نظام سالم، در یک نظام سیاسی که مبتنی بر اعتماد تمام و کمال به ملت و انتخابات آزاد و دفن نظارت شوم و فسادپرور استصوابی است و تبعیض و فساد سیستماتیک، تاروپود آن را به هم نبافته، در یک نظم اجتماعی که رشوه و پارتی بیداد نمی کند و گوینده کوچکترین حرف حق، حق جان، حق نان، حق رای، حق عدالت، جایش زندان و اعتراف تلویزیونی و تحقیر شخصیت نیست، در یک نظام اجتماعی که نخبگان ش نمی‌کوشند تا راهی بیابند و از کشور بگریزند و جایی برای رشد و زندگی سالم اخلاقی و اقتصادی بیابند، در یک ساختار مطلوب که ورزشکاران قهرمان ش یکایک به فدراسیون های جهانی پناهنده نمی‌شوند و از تبلیغ مواضع و موازین فاسد و تحمیلی حکومت کشور خود نمی گریزند و پرچم مملکت به قیمت حفظ حریت و حریم خود نمی فروشند، در یک نظم امنیتی که اعتراض مردمان را با شلیک گلوله مستقیم پاسخ نمی دهند و اساسا مردم خود را دوست و حامی خود می‌شمارند و اعتراض آنان به بی آبی، به گرانی کمرشکن، به تورم افسارگسیخته و بی آیندگی خود را با زندان و گلوله و نهایتا اعدام پاسخ نمی دهند، تنها دغدغه رییس‌جمهور اطمینان مردم به حاکمان عاقل، دنیاشناس، با تدبیر و شجاع شان است که به وقت نقض وفای به عهد و عمل به وعده های خود، با مردم خود با شجاعت و صراحت سخن می‌گویند و موانع و مفاسد را با عاملان و فاسدان خلق کننده آن به مردم می‌شناسانند و از آنان عذر میخواهند و اعلام می‌کنند که با وجود این افراد و نهادها که قدرت اصلی کشور را در دست دارند، هم انتخاب شما عقیم است هم رییس‌جمهور شما علیل و هم دستیابی به اهداف وعده داده شده و آنهمه آرزو و خواسته، عدیم!

البته رییس‌جمهوری که خود و نزدیکانش از فساد بری باشند و در میانه شعارها و وعده های توخالی انتخاباتی که دیگر شیرخواران را هم به خنده نمی آورد و راهی به دهی نمی کشاند، پرتوی از نور امید و پره ای از راستین بودن آن یاوه گویی ها را در خیال شان بیندازد!
آری جناب رییس‌جمهور!

مردم در یک نظام سیاسی به همان‌ میزان و بر همان اساس به حاکمان خود اطمینان دارند که حاکمان مردم را محرم می‌دانند!

نظارت استصوابی و فساد سیستماتیک و سانسور مطبوعات و حذف و حصر و حبس منتقدان و مخالفان رسم و راه آن حاکمان، نشانه های میزان اطمینان حاکمان به مردم شان است.

مردم به ویژه به رییس‌جمهوری که صبح جمعه از قیمت بنزین مطلع شده و در حالیکه جوانان معترض به این تصمیم، به ضرب گلوله مستقیم به کمر و پا و سر کشته شدند، می خندد، بیش از همگان اطمینان دارند!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.