سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کل کشور فقیر و مردمی غرق در فلاکت- یک پیشنهاد منصفانه، از پرده برون آیید و رسماً مدی...

کل کشور فقیر و مردمی غرق در فلاکت- یک پیشنهاد منصفانه، از پرده برون آیید و رسماً مدیریت را بعهده بگیرید!

چکیده :هم اکنون نیز اقتدارگرایان می گویند هم با دنیا آشتی نکنید! و هم میلیونها شغل درست کنید! و هم قیمت ها را کاهش دهید! و هم نتیجه ۸ سال فضاحت احمدی نژاد بر سفره ی مردم را اصلاح کنید و بجای اشکنه خوری هم مردم باید سه وعده جوجه کباب با نوشابه اضافی میل بفرمایند و...


حسین جعفری

مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و جامعه روحانیت مبارز گفته؛

“بحران بی‌اعتمادی که امروز در جامعه ایران وجود دارد نتیجه عملکرد دولت آقای روحانی، مجلس دهم و شورای شهر است.

در شرایط کنونی مردم شاهد جهش نرخ ارز هستند که در سال‌های گذشته به چندین برابر رسیده است. از سوی دیگر در سال‌های گذشته تورم بیشتر شده، نوسان شدید قیمت‌ها به وجود آمده و به همین دلیل حدود دو سوم جمعیت کشور به زیر خط فقر رفته‌اند.”

[نکته جالب این آمار این است؛ وقتی دو سوم مردم زیر خط فقرند، یعنی اکثریت قریب باتفاق آن یک سوم نیز در مرز فقر قرار دارند و جز درصد بسیار کمی از مردم که متصل بقدرتند، کل کشور در فقر غرق است.]

قصد ندارم بگویم با توجه به واقعیت ها و شرایط ویژه ایی که محصول سیاستگذاری های مقامات و نهادهای منتسبِ منتصب بوده و دولت و مجلس هم که اصولاً محلی از اعراب در سیاستگذاری ها داخلی و خارجی و اقتصادی و … نداشته و قدرتی در ساحت حقیقی قدرت ندارند؛ این اظهار نظر و توجه مسئولیت به دولت غیر منصفانه و ناجوانمردانه است. زیرا با نیم نگاهی به اردوگاه قدرتمداران به این باور می رسیم که انصاف و جوانمردی و تحلیل عالمانه، گوهر گمشده اقتدارگریان است ولو آنکه لباس رسول خدا بر تن کرده باشند! و به همین جهت فقط پیشنهادی منصفانه مطرح می شود.

زمانی را در کشور تجربه کردیم که سه قوه هم جهت و یکدست بودند و نظر مقامات هم به آنان نزدیک بود و همه با هم تحریم ها و قطعنامه های سازمان ملل را کاغذ پاره دانسته و به نفع سفره ی ملت تحلیل می کردند و با اشکنه خوری، اقتصاد مقاومتی را تئوریزه می فرمودند!

سوال این است؛

چرا آن زمان که اینگونه بود و همه برای اجرای منویات سر و دست می شکستند، اقتصاد مقاومتی و پیشنهادات رفع مشکل اقتصادی مردم را اجرایی نکردند و ناگزیر به انجام مذاکرات برای رفع تحریم هایی شدند که باعث تصویبش بودند؟

آیا نتیجه ی ۸ سال دولت نزدیک به ولایت، جز فساد سیستمی و فرار از قانون و اختلاس نجومی و رشد منفی ۵/۵ درصد و فلاکت مردم و تخریب اقتصاد و …، بود؟

البته هم اکنون نیز اقتدارگرایان می گویند هم با دنیا آشتی نکنید! و هم میلیونها شغل درست کنید! و هم قیمت ها را کاهش دهید! و هم نتیجه ۸ سال فضاحت احمدی نژاد بر سفره ی مردم را اصلاح کنید و بجای اشکنه خوری هم مردم باید سه وعده جوجه کباب با نوشابه اضافی میل بفرمایند و …!

اگر کاهش قیمتها و اصلاح امور معیشتی مردم و بهبود کسب و کار با فرمان و دستور شدنی است!، اگر معجزه اقتصاد مقاومتی می تواند ما را بی نیاز از خارج از کشور کند؛ آنهم در حالی که موشک هوا می کنیم و رویش نابودی اسراییل را وعده می دهیم و با دنیا هم نمی خواهیم آشتی کنیم!، اگر با جادوی اقتصاد مقاومتی می توان در عین حال که هزاران کارگاه و کارخانه ورشکست شده اند را نجات داد و با دنیا هم پرخاشگرانه برخورد کرد و روزی سه وعده در هر نماز توصیه کرد تا مرگ بر دنیا گفت!، اصلا براستی چرا این معجزات را خودتان انجام نمی دهید که افتخار آن بنام شما نوشته شود؟!

از آنجا که از ابتدا قوه قضاییه ملک طلقِ شما بوده و ‌مجلس شورا نیز با تحریم و بی اعتنایی بی سابقه مردم نسبت به نمایش انتخاباتی ۹۸ به شما رسیده و اگر اتفاقی در جهت دیده شدن رای و اراده مردم‌ نیفتد؛ از هم اکنون می توانید مطمئن باشید که دولت و قوه مجریه را تصاحب کرده اید، خب اگر می شود کشور را با فرمان و اجرای منویات از طریق معاونین اجرایی و تقنینی و قضایی ‌اداره کرد؛ چرا معطلید؟! و البته پیشنهادی بهتری هم هست!!

یک پیشنهاد منصفانه!!

ملت حاضر است رسماً دست از همه ی دولتها ی قابلِ تصور مطلوبِ خود بشوید و فقط به آن یک نفر منجی ِ مدعیِ معجزه اعتماد کند و دولت مستور را بر دولت منتخب ترجیح دهد تا هر چه آن خسرو می فرماید؛ به دست جنود مورد وثوقش انجام شود تا قصور و تقصیرهای دولت ها در به سرانجام رساندن منویاتش برای رشد و پیشرفت ایران؛ جبران شده و ادعایشان مبنی بر اینکه اگر به منویاتش توجه شود؛ ایران بهشت می شود، عملی شود!!! اما به شرطی و شروطها:

الف- زمان و محدوده ی انجام تعهدش را تعیین کند و بهانه های دولت ها را که نمی گذارند و نشد و دشمن کارشکنی می کند را مطرح ننماید. ( زیرا انتظار ملت آن است که برنامه اش را با وجود همه ی کارشکنی های دشمن مطرح و اجرا کند،) و نه چون‌الان، در پرده و غیر رسمی؛ بلکه از پرده برون آید و رسماً مدیریت بفرمایند!

ب- اگر آن‌ منجی به هر دلیل در همان مدتی که خود تعیین کرده؛ نتواند وعده هایش را عملی کند، لطف بفرماید ملت را نسبت به تصمیم گیری در مورد آینده خود آزاد بگذارند و دخالتی در اداره امور نداشته باشند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.