سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بر اساس تصمیم شورای نگهبان سازمان حفاظت محیط زیست نمی‌تواند هزینه درمان داوطلبان ...

بر اساس تصمیم شورای نگهبان سازمان حفاظت محیط زیست نمی‌تواند هزینه درمان داوطلبان مصدوم در آتش‌سوزی‌ها را بپردازد

چکیده :در قانونی که چند روز پیش ابلاغ شده در صورت بروز حادثه و آسیب‌دیدگی همیاران محیط‌بان و افرادی که داوطلبانه و از روی علاقه و دلسوزی برای مهار آتش فعالیت می‌کنند «سازمان کاری جز دعا نمی‌تواند بکند.» رویا جان‌افزا ۱۹ ساله و البرز زارعی ۳۸ ساله دو نفر از نیروهای داوطلبی هستند که در جریان آتش‌سوزی‌های اخیر در منطقه حفاظت شده خائیز آسیب...


جمشید محبت‌خوانی، فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست می‌گوید: سازمان محیط‌زیست نمی‌تواند به نیروهای داوطلب مصدوم از آتش‌سوزی کمک کند.

او می‌گوید: در لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان این موضوع را تعریف کردیم تا داوطلبانی که به‌ویژه برای کنترل حریق می‌آیند و مصدوم می‌شوند، هزینه درمان‌شان را پرداخت کنیم اما شورای نگهبان به دلیل بارِ مالی آن را رد کرد و درنهایت از لایحه حذف شد.

آقای محبت‌خوانی اعلام کرد در قانونی که چند روز پیش ابلاغ شده در صورت بروز حادثه و آسیب‌دیدگی همیاران محیط‌بان و افرادی که داوطلبانه و از روی علاقه و دلسوزی برای مهار آتش فعالیت می‌کنند «سازمان کاری جز دعا نمی‌تواند بکند.» رویا جان‌افزا ۱۹ ساله و البرز زارعی ۳۸ ساله دو نفر از نیروهای داوطلبی هستند که در جریان آتش‌سوزی‌های اخیر در منطقه حفاظت شده خائیز آسیب دیده‌اند.

البرز زارعی در این سانحه دچار سوختگی ۴۰ درصد شده و صورت او هم از این حادثه آسیب دیده‌است.

خبرگزاری مهر در گزارشی از قول برادر البرز زارعی گفته استانداری اصفهان به او و خانواده‌اش کمک کرده‌ است و کلیه هزینه‌های درمان البرز و رفت و آمد و اقامت همراهان او را پرداخت کرده است.

رویا جوانترین عضو یک گروه کوهنوردی است که برای مهار آتش به منطقه خائیز رفته بودند. دو پای او در راه بازگشت به دلیل سقوط یک سنگ دچار آسیب جدی شده است. رویا جان‌افزا به خبرنگار مهر گفته تحت عمل جراحی قرار گرفته و همه هزینه‌ها را خودشان پرداخت کرده‌اند. مسئولان گفته‌اند ممکن است یک بیمه به او تعلق بگیرد که آن هم مشخص نیست./ بی‌بی‌سیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.