سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شهریه مدارس غیردولتی به‌طور میانگین ۲۳ درصد افزایش یافت...

شهریه مدارس غیردولتی به‌طور میانگین ۲۳ درصد افزایش یافت

چکیده :شهریه مدارس غیردولتی در کشور برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ براساس گفته‌های مجید طهرانیان مدیر کل آموزش مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در تمام مقاطع به‌طور متوسط بین ۱۳ تا ۱۵ درصد افزایش یافته...


معاون وزیر آموزش و پرورش از افزایش شهریه مدارس غیردولتی خبر داد. به‌گفته او در سال جاری شهریه این مدارس به‌طور میانگین ۲۳ درصد افزایش می‌یابد.

مجتبی زینی‌وند، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی دوشنبه ۲۶ خرداد گفت: «میانگین افزایش شهریه امسال ۲۳ درصد است که البته سقف افزایش امسال ۳۰ درصد و حداقل شهریه نیز ۱۵ درصد است.»

براین اساس بالاترین میزان شهریه ابتدایی ۱۲ میلیون، متوسطه اول ۱۴ میلیون، متوسطه دوم ۱۷ میلیون و شهریه پایه دوازدهم تحت فعالیت‌های مکمل است که برنامه‌های غیرآموزشی تعیین می‌شود.

به‌گفته زینی‌وند، پیش از شروع سال تحصیلی مؤسسان این مدارس حق ندارند برای کارهای غیرآموزشی پولی دریافت کنند.

شهریه مدارس غیردولتی در کشور برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ براساس گفته‌های مجید طهرانیان مدیر کل آموزش مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در تمام مقاطع به‌طور متوسط بین ۱۳ تا ۱۵ درصد افزایش یافته بود.

بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۰ مدرسه‌ غیردولتی در ایران فعالیت دارند که ۱۲ درصد سهم تحصیل در آموزش و پرورش را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از مشکلات مدارس غیردولتی فضاهای آموزشی و تجهیزات این مدارس است. همچنین درصد بالایی از معلمان شاغل در مدارس غیردولتی قراردادی هستند و با حقوقی کمتر از حداقل دستمزد کار می‌کنند و از بیمه نیز محرومند.

«قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی» در سال ۱۳۸۷ در مجلس ایران به تصویب رسید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.