سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از قبر لاکچری تا خودکشی کارگرِ جوانِ اهوازی و باقی قضایا…...

از قبر لاکچری تا خودکشی کارگرِ جوانِ اهوازی و باقی قضایا…

چکیده :عمران روشنی مقدم کارگر جوان اهوازی به دلیل عدم پرداخت حقوق خود از سوی کارفرما و فقر مالی، خود را از چاه نفت F19 در هویزه حلق آویز کرد و جان...


حسین نقاشی

پرده اول:
۴ میلیارد تومان کافی است تا جایی به‌دست آوریم، با امکانات کامل و ویوی ابدی؛ این توصیف برای خرید یک ویلای گران‌قیمت نیست، بلکه توصیف خرید یک مقبره خانوادگی است(روزنامه همشهری|گزارش خانه‌های ابدی میلیاردی|۲۵شهریور۹۷)

پرده دوم:
عمران روشنی مقدم کارگر جوان اهوازی به دلیل عدم پرداخت حقوق خود از سوی کارفرما و فقر مالی، خود را از چاه نفت F19 در هویزه حلق آویز کرد و جان سپرد.
عمران قبل از خودکشی با موسسه پیمانکار تماس می‌گیرد و می‌گوید: دیگر چیزی ندارد که به زن و بچه‌اش بدهد و از تامین نان شبش عاجز است.

پرده سوم:
مادام که در آن جامعه در یک سو گرسنه بیچاره از سرما لرزان وجود دارد، و از سوی دیگر متنعمان برخوردار از همه چیز، این جامعه لجن است. تمام چهره اش را هم که با قرآن بپوشانید باز لجن است.(شهید آیت‌الله بهشتی)

بی‌پرده:
در غیاب نظام مالیاتی شفاف و عادلانه از یک سو و ایجاد انواع رانت‌ها و بسترسازی برای ویژه‌خواری نورچشمی‌ها و وفاداران از سوی دیگر،جایی برای زندگی شرافتمدانه‌ی کارگر اهوازی باقی می‌ماند؟!

منبع: اینستاگرام نویسندهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.