سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » زینب جلالی، زندانی سیاسی، در زندان قرچک به کرونا مبتلا شده است...

زینب جلالی، زندانی سیاسی، در زندان قرچک به کرونا مبتلا شده است

چکیده :او اسفندماه ۱۳۸۶ در کرمانشاه بازداشت شد و پس از ماه‌ها نگهداری در سلول انفرادی اداره اطلاعات این شهر، توسط دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «محاربه» از طریق عضویت در حزب آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم...


علی جلالیان، پدر زینب جلالی، زندان سیاسی گفته است دخترش در زندان قرچک به کرونا مبتلا شده است.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان،‌ آقای جلالیان گفته است با وجود قطعی بودن ابتلای زینب جلالیان به بیماری کرونا، «مسئولان زندان به دستور وزارت اطلاعات از انتقال او به بیمارستان خودداری می‌کنند.»

بر اساس این گزارش، زینب جلالیان همراه با چند زندانی مبتلا به کرونا در یک اتاق جداگانه تحت نظر بهداری زندان قرنطینه شده است.

خانواده خانم جلالیان خواستار انتقال سریع او به بیمارستانی خارج از زندان هستند.

زینب جلالیان متولد سال ۱۳۶۱ در روستای «دیم قشلاق» شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی است.

او اسفندماه ۱۳۸۶ در کرمانشاه بازداشت شد و پس از ماه‌ها نگهداری در سلول انفرادی اداره اطلاعات این شهر، توسط دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «محاربه» از طریق عضویت در حزب آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم شد.

این حکم پس از تایید در دادگاه تجدیدنظر در سال ۱۳۹۰ با یک درجه تخفیف به حبس ابد تبدیل شد و پس از آن زینب به زندان خوی در استان آذربایجان غربی انتقال یافت.

سازمان‌های حقوق بشری از جمله عفو بین‌الملل بارها نسبت به وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی این زندانی شده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.