سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه‌ی شماره ۵ حزب جامعه زنان انقلاب اسلامی؛ باورهای جاهلی، خلاءهای قانونی...

بیانیه‌ی شماره ۵ حزب جامعه زنان انقلاب اسلامی؛ باورهای جاهلی، خلاءهای قانونی

چکیده :جامعه زنان انقلاب اسلامی از مجلس جدید به‌جد می‌خواهد نخستین اقدامش اصلاح قوانینی باشد که بر علیه حقوق نیمی از جمعیت کشور است. چنان‌چه نمایندگان مجلس و اعضای شورای نگهبان در این امر کوتاهی کنند، لاجرم شریک این جنایات خواهندبود و می‌بایست در پیشگاه عدل الهی پاسخگو...


جنایتی علیه دختری کم‌سال صورت‌گرفته که فراتر از قتل نفس است زیرا این جنایت علیه حقوق همه‌ی زنان ایران بود. به‌راستی ما را چه شده‌است که از مواهب عقلانی و عادلانه‌ی تمدن، این‌همه فاصله گرفته‌ایم؟

آن‌چه این ظلم آشکار را دوچندان می‌کند مقررات جاهلیِ مبتنی بر فقه ایستا است که به قانون کیفری ما راه‌یافته‌است. قوانین فعلی، به مرد اجازه می‌دهد که خودسرانه قضاوت کند و خود نیز مجری حکم صادره باشد. زن اما، شیء نیست که مِلک و مالِ پدر یا شوهر باشد و نیز براساس قرآن، مجازات کسی که مرتکب قتل نشده هرگز قتل نیست.

جامعه زنان انقلاب اسلامی از مجلس جدید به‌جد می‌خواهد نخستین اقدامش اصلاح قوانینی باشد که بر علیه حقوق نیمی از جمعیت کشور است. چنان‌چه نمایندگان مجلس و اعضای شورای نگهبان در این امر کوتاهی کنند، لاجرم شریک این جنایات خواهندبود و می‌بایست در پیشگاه عدل الهی پاسخگو باشند.

نهادهای فرهنگی کشور با بودجه‌های کلانی که دریافت می‌کنند و نیز علمای حوزه، درجهت زدودن این باورهای خرافی و جاهلی و پاک‌کردن دامان پر مهر و عطوفت دین از این‌گونه قوانین عقب‌افتاده و جنایت‌خیز که حتی با روایات مورد استناد تشیع سازگاری ندارد، مسئولیت سنگینی دارند.

حزب جامعه زنان انقلاب اسلامی دست تمامی متولیان و نهادهایی که برای فرهنگ‌سازی در این زمینه تلاش می‌کنند را به‌گرمی می‌فشارد و آماده‌ی همه‌گونه همکاری کارشناسی با آنان است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.