سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مسجد الاقصی را آزاد سازیم یا مسجدی برای اهل سنت تهران بنا نمائیم؟...

مسجد الاقصی را آزاد سازیم یا مسجدی برای اهل سنت تهران بنا نمائیم؟

چکیده :وقتی که اهل سنت در تهران ازداشتن مسجدی محرومند ,چگونه می توانند به شعارهای مسئولین در باره ی آزادی مسجد الاقصی باور کنند ؟ حالا به فرض احتمال بیت المقدس از سوی ایران آزاد شد آیا اجازه می دهند که اهل سنت در آنجا مسجدی داشته باشند.؟البته من خودم معتقد به جدایی مساجد وتقسیم خانه ی خدا به نام شیعه وسنی نیستم ,بدعتی که صفویه علیهم اللعنه ایجاد کردند وحتی معتقد نیستم که حتما باید در مسجد امام مشخصی باشد بلکه هرکس که قرائتش روانتر می تواند پیشنمازی بکند ویا مانند کشور عمان که مساجد منسوب به پیروان مذاهب نیستند. وهرکس که جلوتر ایستاد امامت را برعهده می...


جلال جلالی زاده

از زمانی که آیه الله خمینی در تاریخ شانزده مرداد پنجاه وهشت آخرین جمعه ی ماه رمضان را روز قدس نامید تا کنون هرساله جز امسال به سبب کرونا در کشورما وبرخی از کشورهای جهان راه پیما ئی هایی در حمایت از فلسطینیان وآزادی مسجد الاقصی و قدس شریف صورت می گیرد .من کاری به آن ندارم که این راه پیمائی ها چقدر رژیم صهیونیستی را تضعیف نموده وچقدر در وحدت فلسطینیان ویا مسلمانان مؤثر بوده است؟

اما بحث بر سر این است که اگر شعاری از حمایت وپشتوانه ای ملی وبین المللی ویا از ادله ی منطقی وحجج وبراهین برخوردار نباشد چه فایده ای می تواند داشته باشد؟

در سال شصت ویک, یکی از افراد غیر بومی شاغل در مرکز بزرگ اسلامی به حاج ماموستا ملا محمود قربانی می گوید :باید برویم قدس را آزاد نمائیم ,ایشان می گوید :برادر اول بروید توریور را پاکسازی نمائید ,قدس پیشکشتان.

ذکر این نکته برای آن بود که تا مسلمانان با هم ,همدل وهمفکر وهمراه نباشند وتا زمانی که دواعش وتکفیری ها در میان فرق اسلامی وجود دارند واجازه ی پذیرش دگراندیشان را نمی دهند وحکم تکفیر وقتل همدیگررا صادر می نمایند چگونه می توان قدس را آزاد کرد؟ کافی است آمار کشتار فلسطینیان را در عراق وسوریه واردن با اسرائیل مقایسه کرد تا مشخص شود هنوز اسرائیل روسفید است.
از سوی دیگر ,مگر می شود با این تشتت وتفرقه واختلاف در بین کشورهای اسلامی ومسلمانان رژیم صهیونیستی را نابود کرد؟ بزرگترین عامل آزادی فلسطین وحدت مسلمین است ووحدت هم یعنی به رسمیت شناختن یکدیگر ومراعات حقوق اقلیت از سوی اکثریت وتأمین عدالت است.

وقتی که اهل سنت در تهران ازداشتن مسجدی محرومند ,چگونه می توانند به شعارهای مسئولین در باره ی آزادی مسجد الاقصی باور کنند ؟ حالا به فرض احتمال بیت المقدس از سوی ایران آزاد شد آیا اجازه می دهند که اهل سنت در آنجا مسجدی داشته باشند.؟
البته من خودم معتقد به جدایی مساجد وتقسیم خانه ی خدا به نام شیعه وسنی نیستم ,بدعتی که صفویه علیهم اللعنه ایجاد کردند وحتی معتقد نیستم که حتما باید در مسجد امام مشخصی باشد بلکه هرکس که قرائتش روانتر می تواند پیشنمازی بکند ویا مانند کشور عمان که مساجد منسوب به پیروان مذاهب نیستند. وهرکس که جلوتر ایستاد امامت را برعهده می گیرد.

در آخرین جمعه ی امسال که راه پیمائی انجام نمی شود وقرار است مقام رهبری سخنرانی نمایند انتظار می رود برای شادکردن دل مسلمانان جهان وکوبیدن مشت محکم بر صورت اسرائیل غاصب هدیه ای را به اهل سنت تهران بدهند وبا صدور دستور ساختن مسجدی به نام قدس یا اقصی برای اهل سنت تهران بزرگترین قدم را برای آزادی قدس بردارند و پس از عمر بن خطاب رضی الله عنه وصلاح الدین ایوبی رحمه الله سومین رهبری باشند که وارد بیت المقدس می شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.