سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادگاه قانون اساسی آلمان: شنود مکالمات اتباع خارجی در خارج از کشور مغایر با قانون ا...

دادگاه قانون اساسی آلمان: شنود مکالمات اتباع خارجی در خارج از کشور مغایر با قانون اساسی است

چکیده :تاکنون بر اساس قوانین جاری، جاسوسی از روزنامه‌نگاران خارجی در خارج از اتحادیه اروپا مجاز است، اما دادگاه قانون اساسی آلمان این را «نقض حق اساسی محرمانه بودن ارتباطات تلفنی» و «آزادی مطبوعات» دانسته که هر دوی این موارد در قانون اساسی آلمان به آنها تاکید شده...


دادگاه قانون اساسی آلمان اعلام کرد که شنودهای گسترده خارجی توسط سرویس‌های اطلاعاتی این کشور مغایر با قانون اساسی آلمان است.

دادگاه قانون اساسی آلمان، روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت، از پارلمان این کشور خواست که تا پایان سال ۲۰۲۱، تضمین‌هایی را در این زمینه در نظر بگیرند.

بر اساس رای این دادگاه، سرویس‌های اطلاعاتی فدرال (بی‌ان‌دی) «ملزم به رعایت حقوق اساسی» از جمله در موارد نظارت بر مکالمات و ارتباطات اینترنتی اتباع خارجی در خارج از آلمان است.

تاکنون بر اساس قوانین جاری، جاسوسی از روزنامه‌نگاران خارجی در خارج از اتحادیه اروپا مجاز است، اما دادگاه قانون اساسی آلمان این را «نقض حق اساسی محرمانه بودن ارتباطات تلفنی» و «آزادی مطبوعات» دانسته که هر دوی این موارد در قانون اساسی آلمان به آنها تاکید شده است.

با این حال، قانون اساسی آلمان، جاسوسی در خارج از مرزهای این کشور را ممنوع نکرده و فقط خواستار ایجاد چارچوبی برای اهداف مشخص شده است. همچنین بر ضمانت‌هایی برای روزنامه‌نگاران و وکلا تاکید کرده است.

این حکم دادگاه قانون اساسی آلمان بر اساس شکایات روزنامه‌نگاران خارجی و سازمان‌های بین‌المللی مختلف از جمله گزارشگران بدون مرز صادر شده که از سال ۲۰۱۶ به این سو نسبت به این موضوع انتقاد داشتند.

مسئول امور آلمان گزارشگران بدون مرز در واکنش به این حکم اعلام کرد: «امیدواریم حفاظت از منابع اطلاعات در سطح بینالمللی در فضای مجازی افزایش یابد.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.