سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش دستیار وزیر علوم نسبت به بازداشت رضا اسلامی، استاد دانشگاه شهید بهشتی: بی اط...

واکنش دستیار وزیر علوم نسبت به بازداشت رضا اسلامی، استاد دانشگاه شهید بهشتی: بی اطلاعیم/ پیگیری می‌کنیم که آیا قوانین و مقررات در مورد احضار، جلب و یا بازداشت استاد مورد نظر رعایت شده است؟

چکیده :من این موضوع را از کانال ستاد حقوق بشر قوه قضاییه پیگیری خواهم کرد چرا که دستیار ویژه وزیر در امور حقوق شهروندی، نماینده وزارت علوم در ستاد نیز است. ضمن اینکه نامه‌نگاری نیز با حوزه‌های داخلی مرتبط وزارت علوم به منظور صورت خواهد گرفت تا حوزه‌ها بر اساس وظایف تخصصی خود در این زمینه عمل...


فریدون جعفری، دستیار ویژه وزیر علوم، درباره علت بازداشت رضا اسلامی، استاد حقوق بشر و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی ابراز بی‌اطلاعی کرد و از نامه‌نگاری‌های اداری در این زمینه خبر داد.

جعفری، روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت، در این زمینه به ایسنا گفت: «پیگیری ما در وزارت علوم در این راستا است که آیا قوانین و مقررات در مورد احضار، جلب و یا بازداشت استاد مورد نظر رعایت شده است یا نه و تا حدودی هم در اصل ماجرا پی ببریم و بدانیم موضوع از چه قرار است.»

او ادامه داد: «من این موضوع را از کانال ستاد حقوق بشر قوه قضاییه پیگیری خواهم کرد چرا که دستیار ویژه وزیر در امور حقوق شهروندی، نماینده وزارت علوم در ستاد نیز است. ضمن اینکه نامه‌نگاری نیز با حوزه‌های داخلی مرتبط وزارت علوم به منظور صورت خواهد گرفت تا حوزه‌ها بر اساس وظایف تخصصی خود در این زمینه عمل کند.»

سه روز پیش، یک منبع نزدیک به رضا اسلامی به سایت حقوق بشر در ایران گفت روز یک‌شنبه هفته گذشته «ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به دفتر کار رضا اسلامی در دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی ابتدا آنجا را تفتیش کردند و لپ تاپ، کیف دستی، چند جلد کتاب و گوشی تلفن همراه این استاد دانشگاه را ضبط و سپس رضا اسلامی را با دست‌بند زدند به خانه‌اش منتقل کردند و پس از تفتیش منزل، هارد دیسک کامپیوتر، چند جلد کتاب و جزواتی که این استاد دانشگاه برای تدریس از آنها استفاده می کرد را ضبط کرده و با خود بردند.»

مقام‌های قضایی یا امنیتی تاکنون درباره دلیل بازداشت و اتهام رضا اسلامی که منجر به بازداشت او شده، توضیحی ارائه نکرده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.