سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تشکیل پرونده قضایی برای آتش‌سوزی در آرامگاه «استر و مردخای»...

تشکیل پرونده قضایی برای آتش‌سوزی در آرامگاه «استر و مردخای»

چکیده :در منابع، استر زنی یهودی توصیف شده که همسر خشایارشا، پادشاه هخامنشی بوده و باعث نجات یهودیان از قتل عام...


به گزارش ایسنا دادستان همدان گفته است که “نیروی انتظامی همدان طی دو روز گذشته پیگیر این قضیه بوده اما نتیجه ای حاصل نشده و تاکنون فردی در رابطه با آتش سوزی دستگیر نشده است.” رسانه‌های ایرانی می‌گویند آتش‌سوزی آسیبی به اصل بنا وارد نکرده است.

آسیب به مقبره استر و مردخای از طرف چند شخصیت و نهاد یهودی محکوم شده است.

خبرگزاری ایرنا، گزارشی در این باره منتشر ولی کمی بعد آن را حذف کرد.

ایرنا نوشت در روز تاسیس اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل، فردی “برای انجام یک سری اقدامات” قصد ورود به آرامگاه را داشته، اما “موفق نشده است به مقبره استر و مردخای وارد شود. بر اساس اطلاعات کسب شده، دوربین‌ها چهره این فرد را ثبت کرده و عوامل انتظامی پیگیر دستگیری وی هستند و تا زمان دستگیر نشدن او نمی‌توان درباره علل، انگیزه و هویت فرد اطلاعاتی ارائه کرد.” سالگرد تشکیل اسرائیل از طرف فلسطینیان و طرفداران حقوق آنها به عنوان “روز نکبت” نام‌گذاری شده و در این روز برای یادبود فلسطینیان تبعیدشده و یادآوری نقض حقوق آنها از طرف دولت اسرائیل برنامه‌هایی برگزار می‌شود.

چند سال پیش عده‌ای از بسیجیان شهر همدان تهدید به تخریب آرامگاه استر و مردخای کردند.

در منابع، استر زنی یهودی توصیف شده که همسر خشایارشا، پادشاه هخامنشی بوده و باعث نجات یهودیان از قتل عام می‌شود.

درباره واقعیت تاریخی این داستان تردیدهایی ابراز شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.